معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: 6 بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی از نظر وزارت بهداشت درجه یک هستند/ راه اندازی گروه اقتصاد سلامت و رسیدن به استاندارد های ملی از اهداف حوزه پزشکی

همایش دو روزه ارتقای بهره وری بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با حضورسیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی ، محمد رضا اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ، جمعی از روسا ، مدیران ، پزشکان و کارشناسان بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی در سالن کنفرانس عدالت واحد یزد برگزار شد .

در ابتدا محمد رضا اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد مقدم مهمانان گرامی بویژه دکتر ابطحی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ، روسای واحد های دانشگاهی و بیمارستان ها و دیگر مسئولین را گرامی داشت .

IMG 9eslami dr666666
در ادامه دکتر ابطحی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت خدا را شاکریم که امروز در خدمت روسا و مدیران بخش حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و حامل پیام دکتر میرزاده ریاست دانشگاه هستم .
وی افزود: خرسندم و تشکر می کنم در دانشگاهی هستم که بیمارستان آن در بخش درمان و سلامت مورد توجه همه مسئولین واقع شده است ودکتر اسلامی رئیس واحد در این دانشگاه برای تمام بخش های آن تلاش می کند و این بیمارستان نو آور شده و رشد و توسعه پیدا کرده است .

Iabtahi99999999999999
ابطحی با بیان اینکه تحول اساس بقاست، گفت: دانشگاه در حوزه علوم پزشکی تغییر کرده و تغییراتی در بیمارستان ها ایجاد شده است از جمله ، شاخص ها و استاندارد های درمان در بخش علوم پزشکی تدوین شده اند ، برنامه توانمند سازی هیات علمی را جلو بردیم ، دانشکده دارو سازی را شروع کردیم ، بانک آزمایشگاه های ما به ساها متصل شده ، جذب هیات علمی و اصلاح هرم دانشجو به استاد و ارتقاء شاخص های اورژانس و به روز کردن سیستم آموزشی و ... می باشد .
وی اظهار کرد : با لطف و عنایت الهی و پشتوانه دکتر میرزاده و تلاش کارشناسان و کادر پرستاری ، همه بیمارستان ها پیشرفت کردند و درحد استاندارد هستند و باید با همسویی، همفکری و تلاش دانشگاه آزاد اسلامی را در پیشبرد اهداف دانشگاه کمک کنیم.
وی وظیفه اصلی و کنونی این حوزه را آموزش واعتباربخشی در سطوح مختلف ذکر کرد و همدلی و همراهی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی را در انجام وظایف از سرمایه های ارزشمند این دانشگاه برشمرد.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اصول برنامه بهره‌برداری و تجهیز بیمارستان‌های دانشگاهی این است که بیشتر به سمت و سویی برویم که خدمات و نیروهای پشتیبانی از طریق کاهش تصدی‌گری و برون‌سپاری اداره شوند .

IMG 986111111111111111111111
ابطحی ادامه داد: در بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی مسئله اعتباربخشی سندی است که ارائه خدمات و شرایط را در بیمارستان‌ها به استانداردهای ملی مورد توافق وزارت بهداشت می‌رساند ودر دو سال گذشته به صورت جدی برنامه اعتباربخشی در دانشگاه دنبال شده و خوشبختانه در 11 بیمارستان ملکی دانشگاه آزاد اسلامی در اعتباربخشی نتایج بسیار خوبی به دست آمده که شش بیمارستان نیز در این مورد توسط کارشناسان وزارت بهداشت ارزیابی شدند و در نهایت این 6 بیمارستان از نظر اعتباربخشی رتبه درجه یک گرفتند که این موضوع نشان‌دهنده ارتقای کیفی و رساندن بیمارستان‌ها به سطح انتظار مردم است.
دکتر سیدعلی ابطحی به تسریع در فرایند جذب هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد وگفت : ما سعی می کنیم از تربیت پزشک عمومی خارج شویم و به سوی تخصصی پیش برویم .
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : حوزه پزشکی نگاه جدی به مقوله اقتصادی سلامت بیمارستان ها داشته است و راه اندازی گروه اقتصاد سلامت در این حوزه و اعتبار بخشی در بخش درمان و آموزش و رسیدن به استاندارد های ملی از اهداف ما است .

IMG 9anaaaaaaaaaaaaa
وی ابراز امیدواری کرد: مجموعه علوم پزشکی دانشگاه با شکل جدیدی که به خود گرفته است بتواند با موفقیت فعالیت های خود را به پیش ببرد.
بررسی شاخص های اقتصادی بیمارستان ها ، بررسی تاثیر اجرای تعرفه های جدید و ارائه تجربیات موفق بیمارستان ها و بررسی پیش نویس دستور العمل پیشنهادی کارانه بیمارستان ها از دیگر مواردی بود که در این همایش مطرح و مورد توجه واقع شد .
لازم به ذکر است فردا در روز دوم این همایش کارگاه آموزشی برنامه ریزی عملیاتی برگزار می شود .

IMG 98854444444444444444

آخرین ویرایش در شنبه, 15 اسفند 1394 ساعت 15:43
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram