درباره کتاب «منجی» مدرس دانشگاه آزاد اسلامی که در آمریکا چاپ شد

کتاب مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد توسط انتشارات Space آمریکا به چاپ رسید. دکتر محمدجعفر تقی زاده مولف کتاب SAVIOUR گفت: «با تلاش چهارساله موفق به تألیف و جمع‌آوری این کتاب شدم.»


به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه ، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی یزد موفق به تألیف کتابی در 27 فصل و در 326 صفحه با نام SAVIOUR به معنای منجی شد. این کتاب که با تلاش‌های شبانه روزی و بیش از چهارساله دکتر تقی زاده به صورت انگلیسی به چاپ رسیده بحث ظهور و منجی آخرالزمان را با استفاده از آیات قرآن،احادیث، کتب اهل تشیع و تسنن و بسیاری از منابع خارجی به اثبات رسانده است.
فصل های این کتاب که توسط انتشارات Space آمریکا به چاپ رسیده و منتشر شده است شامل:
1- طرح چندین سوال در مورد موضوع منجی (بحث و انا لیز) 2- آخرالزمان 3- منجی 4- پیش بینی عقلی و منطقی مشخصات منجی 5- بشارت های کتب آسمانی درباره منجی 6- ضرورت بعثت انبیاء 7-خاتمیت و امامت 8-اسلام و شیعه 9- واقعه غدیر خم و جانشینی 12 امام بعد از محمد (ص) پیامبر اسلام10- منجی در مذهب اسلام وشیعه 11- حضرت فاطمه (ص) کسی که منجی از نسل اوست 12-تحلیل هویت منجی در ادیان مختلف و بحث و نتیجه گیری 13- چه زمانی و چگونه منجی ظهور می کند 14-امام دوازدهم 15- خصوصیات امام دوازدهم ونسبت پدری و مادری او 16- پسر انسان در انجیل همان امام دوازدهم 17- دلایل غیبت منجی 18- دلایل زنده بودن منجی و چرا منجی عمری طولانی دارد 19- امام چه مقامی است. اثبات حقانیت امامت امامان دوازده گانه 20- لزوم غیبت منجی و شباهت غیبت منجی با غیبت پیامبران گذشته 21- امام دوازدهم چه شباهتهایی با پیامبران الهی گذشته دارد 22-چگونه به منجی و همراهان او بپیوندیم و او را یاری کنیم 23- اقسام یاری منجی 24- یاران امام دوازدهم در زمان ظهور چه کسانی هستند 25- تشرفات خدمت منجی 26- چهل حدیث از امام دوازدهم 27- ولایت تکوینی و ولایت تشریعی است.

IMG 1045 1600x1200
تقی زاده در باره چاپ این کتاب گفت: «آخرالزمان و منجی گرایی و بشارت به آمدن مصلح جهانی در آخرالزمان یکی از اصول اعتقادی اکثر ادیان الهی است. انتظار به ظهور منجی برای تشکیل حکومت عدل الهی آرزوی بشریت و آخرین امید همه انسانهای آزادی خواه است.
وی ادامه داد: اکثر ادیان الهی پیشگویی و بشارت به آمدن منجی در کتاب های آسمانی در آینده را داده‌اند و نشانه‌هایی از دوره آخرالزمان و ظهور منجی بیان کرده‌اند. انتظار ظهور منجی آخرین امید بشریت است. این کتاب در 27 فصل جداگانه به مبحث ظهور منجی و آخرالزمان پراخته است.
عضو هیات علمی واحد یزد گفت: با جمع آوری همه آیه های مربوط به ظهور منجی از اکثر کتب آسمانی از جمله انجیل و قرآن و تورات و دیگر کتب آسمانی به تحلیل هویت منجی در آخرالزمان نیز بصورت مستند پرداخته شده است. بشارتها و شباهتهای تعداد زیادی از پیامبران الهی درباره ظهور منجی و خصوصیات منجی موعود با مدارک مستند بیان شده است. منجی در آخرالزمان صاحب تمامی معجزات پیامبران گذشته است.شناخت منجی آخر الزمان و یاری رساندن و ارتباط با او مستلزم داشتن شرایط و طی کردن مراحلی است. با یک تحلیل عقلی و منطقی و با استفاده از آیه های نقل شده در کتب آسمانی زنده بودن و غایب بودن منجی به اثبات رسیده است.»
اکنون این کتاب در سایت آمازون به نشانی زیر موجود است
https://www.amazon.com/dp/1547042370/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1496304527&sr=8-8&keywords=twelfth+imam

روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram