کشف گونه ای جدید از بندپایان در کشور کره جنوبی توسط عضو هیأت علمی واحد یزد

با تحقیقات دکتر امید جوهرچی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گونه ای جدید از بندپایان در کشور کره جنوبی کشف و نامگذاری شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا نتیجه تحقیقات دانشیار گروه گیاهپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یزد و تیم همکار ایشان منتج به کشف و نامگذاری گونه جدیدی از بندپایان شد که آن را به نام رئیس جمهوری کره جنوبی نام نهادند.
دکتر امید جوهر چی عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در حال انجام پروژه ای در زمینه شناسایی جانوران بومی کره جنوبی موفق به شناسایی 7 گونه جدید از بندپایان و عنکبوت مانندها شد که 3 گونه از آن نیز برای جهان گونه ای جدید بود. تیم تحقیقاتی به افتخار رئیس جمهور کره جنوبی به واسطه همت و تلاش در حفظ و نگهداری محیط زیست نام یکی از گونه ها را به نام او یعنی (Holostaspis mooni) نامگذاری کرد که مورد استقبال قرار گرفت.
البته گونه دیگری را نیز بنام پادشاه معروف کره جنوبی یعنی Sejong نامگذاری شد (Cosmolaelaps sejongi)، که ایشان الفبای کره جنوبی را ابداع کرده است.
این کنه ها شکارگر هستند و در کنترل آفات کشاورزی نقش بسیاری مهمی دارند که با روش کنترل بیولوژیک و بدون استفاده از سموم بتوان آفات را کنترل کرد.

روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram