برگزاری مراسم جشن یلدا در مدارس سما استان یزد

برگزاری مراسم جشن یلدا در مدارس سما استان یزد


مراسم جشن یلدا با حضور دانش اموزان، آموزگاران، والدین و کادر مدارس، با شکوه هر چه تمامتر در 14 مدرسه پسرانه و دخترانه سما استان یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی واحد یزد: حسب دستور دکتر محمد رضا رحیمی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد مبنی بر گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی و تقویت بنیه پرورشی و فرهنگی در مدارس و آشنایی بیشتر دانش اموزان با مراسم آیینی ایرانی به ویژه شب یلدا، مراسم جشن یلدا در مدارس سما استان یزد در مقاطع تحصیلی ابتدایی و دبیرستان، دخترانه و پسرانه برگزار گردید. این مراسم ها به ابتکار معاونین پرورشی مدارس سفره یلدا با مشارکت دانش آموزان و اولیا ایشان در سالن های مدارس برپا و از پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها جهت حضور در مراسم دعوت به عمل امده، همچنین در مدارس به منظور آشنایی بیشتر دانش اموزان با زبان فارسی و مفاخر ادبیات ایرانی اشعار بزرگانی چون حافظ، سعدی و فردوسی توسط دانش آموزان سروده شد. از نکات ویژه و قابل توجه در این مراسم، پوشش دانش آموزان با لباس های سنتی و اجرای تئاتر بوده است.

در راستای تعامل مثبت و برندسازی فعالیت های سما ، با دعوت از هیات رئیسه واحد های دانشگاهی و مسئولین آموزش و پرورش نواحی استان، از جمله معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد دکتر معین الدین، مدیر امور مالی دانشگاه قبله زاده و مدیر دانشجویی میرخلیلی و همچنین کارشناسان آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد، خانم حاجی احمدی و دهقان در این مراسم حضور به هم رساندند.

مشاهده گالری تصویر تعبیه شده آنلاین:
http://iauyazd.ac.ir/index.php/component/k2/item/2645-1397092804#sigProId01fa4c6dc9

روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram