نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته اي كشور در يزد

 

نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته اي كشور در يزد


رئیس دانشگاه آزاد یزد از برپایی چهل‌وششمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای در این دانشگاه خبر داد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي يزد، دكتر معصومه طباطبایی رئيس دانشگاه آزاد اسلامي يزد، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامي یزد میزبان برپایی چهل و ششمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای است، اظهار داشت: این نمایشگاه از سوی سازمان انرژی اتمی ایران با همکاری دانشگاه آزاد اسلامي یزد برگزار می شود.
دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان يزدگفت:" یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه را ایجاد علاقمندی و جذب نخبگان در صنعت هسته ای دانست و افزود: در دانشگاه آزاد شرایط تحصیل در این رشته به خوبی فراهم شده است. در این نمایشگاه شرایط بازدید و آشنایی مردم با نحوه اکتشاف و استخراج سنگ‌های اورانیوم، فرآوری اورانیوم، نحوه تولید کیک زرد، سنگ‌های معدن اورانیوم و همه بخش‌های صنعت هسته ای فراهم شده است".
وي ادامه داد:" زمان برگزاری این نمایشگاه از ۹ تا ۱۳ دی‌ماه مي باشد و بیان داشت: این نمایشگاه در روزهای یاد شده از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴:۳۰ تا ۱۷ برای عموم علاقمندان دایر است".
لازم به ذكر است ، دكتر طباطبايي پس از سخنان خود به سوالات خبرنگاران در اين زمينه پاسخ داد.
پس از سخنان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي يزد، مهندس شجاعي نماينده سازمان انرژي اتمي ايران گفت:" نمايشگاه تخصصي دستاوردهاي صنعت هسته اي كشور آذر ماه 87 در دانشگاه تهران آغاز به كار كرده و تاكنون در 45 دانشگاه در معرض ديد عموم قرارگرفته است.
وي گفت: "اين نمايشگاه از 3 بخش تشكيل مي شود، بخش اول مرور چرخه سوخت كه از اكتشاف و استخراج سنگ معدن اورانيوم تا زماني كه بعنوان مجتمع سوخت در قلب راكتور قرارميگيرد.
بخش دوم، نيروگاهي است كه نيروگاه بوشهر، شبيه ساز راكتور ، آب سنگين اراك و راكتور تحقيقاتي اراك پسمانداري اين بخش راتشكيل ميدهد.
بخش سوم، جذاب ترين بخش براي عموم مردم و خيلي از بازديد كنندگان كاربردهاي جمعي صنعت هسته اي در صنايع مختلف از جمله پزشكي، كشاورزي، ليزر و اپتيك و بحث كاربرد پرتوها است كه هم اكنون يك سايت كاربرد پرتوها در يزد فعال مي باشد."
رئيس مركز امور اجرايي نمايشگاههاي صنعت هسته اي كشور گفت: "اين نمايشگاه يك نمايشگاه توضيح محور است، 30 نفر از كارشناسان سازمان انرژي اتمي توضيحات لازم را در هر غرفه به بازديد كنندگان ارائه ميدهند. در پايان بازديد يك مسابقه علمي نيز براي دانشجويان و دانش آموزان برگزار مي شود و هروز به قيد قرعه هدايايي به شركت كنندگان اهدا مي شود".

روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram