پیام دکتر ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به شانزدهیمن کنگره آسمانی عروج

دکتر ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت برگزاری شانزدهمین کنگره آسمانی عروج دانشگاه آزاد اسلامی یزد پیامی ارسال و توسط دکتر رستمی مدیر قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی قرائت شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
(آل عمران، 169)
«باید همه تلاش خود را مصروف تربیت دینی و انقلابی جوانان کنید و بدانید اخلاق نیز همراه با تقویت روحیه انقلابی و دینی و حرکت جهادی و میل به جهاد در راه خدا، ایجاد و ماندگار می‌شود».
(رهبر معظم انقلاب)

سلام و صلوت خداوند سبحان بر نبیّ مکرم اسلام (ص) و خاندان مطهرش و درود بی پایان بر روح بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان اسلام از صدر اسلام تا کنون به ویژه شهیدان مدافع حرم، که با نثار جان خود، نهال انقلاب اسلامی را آبیاری نموده و عزت و استقلال میهن اسلامی ایران را به ارمغان آوردند و تحیت فراوان به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی.
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد همواره باید خداوند بزرگ را سپاس گویند که نشان‌هایی زرین از جهاد و شهادت بر دفتر تاریخ این واحد دانشگاهی تابیدن گرفته است. 9 تن از دانشجویان این واحد، در دوران دفاع مقدس به افتخار شهادت نائل آمدند و دانش آموخته مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) شدند. برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی 8 شهید گمنام در این واحد،آرمیدند و نام این واحد را به عنوان اولین میزبان شهیدان گمنام در سطح دانشگاه آزاد اسلامی جاودانه ساختند و روح جهاد و شهادت را در فضای تعلیم و تعلم دمیدند.
واحد یزد در تقدیم شهیدان مدافع حرم به پیشگاه حضرت زینب سلام الله علیها نیز سابقه‌ای تابناک دارد. شهید محمد خانی و شهید شیخ الاسلام که در دفاع از قرآن و اهل بیت (سلام الله علیهم) با نثار خون مطهر خویش، مسیر حقیقت و ولایت را نمایان ساخته و سند حقانیت مکتب عظیم تشیع را با خون خویش امضاء نمودند.سلام و درود بی کران خداوند بر بندگان صالح و شهیدان انقلاب اسلامی باد.
شانزدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه مقارن با هفته وحدت را می توان گامی بلند در جهت تقویت روحیه انقلابی و جهادی دانست که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند. زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان و انتقال مفاهیم بلند عرفانی شهادت به نسل جوان و دانشگاهی امروز، رسالتی است که دانشگاه بر عهده دارد و این راه عظیم، نیتی خالص و سعی بسیار می طلبد.
این جانب ضمن تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهیان بسیجی این واحد به سبب برنامه ریزی و برگزاری این مراسم گرانسنگ، به همه عزیزانی که در این یادواره، حضور معنوی دارند سلام و درود می فرستم و اعلام می‌دارم که دانشگاه آزاد اسلامی در دوران جدید مدیریت خود از هیچ تلاش و حمایتی برای پاسداشت اندیشه جهاد و شهادت و روحیه انقلابی گری دریغ نخواهد کرد. در پایان از خداوند متعال سلامتی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الهه العظمی خامنه ای و عزت روز افزون همه خادمان انقلاب اسلامی و پیروزی جهان اسلام بر کفر جهانی را مسألت دارم.

دکتر ابراهیم کلانتری
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
آذر 96

روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram