بسم الله الرحمن الرحیم 

28 شهریور, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

بيانات پروفسور علوي پناه درسومین همایش ملی کاربرد مدل های پیشرفته

پروفسور سيد كاظم علوی پناه:


با بررسی اثرات محیطی ارزیابی شرايط با استفاده از داده های حرارتی و تصاویر ماهواره ای می توان شهرها را از نقطه نظر حرارتی هوشمندکرد


پروفسور سید کاظم علوی پناه استاد تمام دانشگاه تهران درسومین همایش ملی کاربرد مدل های پیشرفته به ایراد سخنرانی پرداخت.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد؛ پروفسور سید کاظم علوی پناه در سومین همایش ملی کاربرد مدلهای پیشرفته تحلیل فضایی در آمایش سرزمین با بیان اینکه با توجه به مشکل اساسی کره زمین و اکوسیستم آن؛ افزایش دمای زمین می باشد چه چیزی در انتظار زندگی آینده بشر است؟ گفت: با استفاده از سنجش از دور حرارتی می توان اطلاعات دمای سطح زمين را با سرعت و دقت مناسب و همچنین در سطح وسیع و با هزینه کم استخراج کرد، این بدان معنی است که با بررسی اثرات محیطی ارزیابی شرايط با استفاده از داده های حرارتی و تصاویر ماهواره ای می توانیم شهرها را از نقطه نظر حرارتی و نه فقط دوربین های حرارتی هوشمند کنیم.
وی در مورد جزایر حرارتی شهر ها چگونه به وجود می آیند و شهرها چگونه گرم می‌شوند؟ و در این خصوص چه مصالحی استفاده می شود؟ گفت: در هر قسمت از شهرها می توان اطلاعات لازم را با استفاده از سامانه های مورد استفاده در محور های این همایش میتوان استخراج کرد و توضیع مکانی و بیوفیزیک سطح منطقه را بدست آورد. وی همچنین اذعان داشت: شهرداری ها با استفاده از اطلاعات استخراج شده دمایی از تصاویر ماهواره ای و بررسی نوع مصالح به کار رفته در منطقه؛ ارتباط نوع مصالح مصرفی و دما را می توانند بررسی کنند و مصالح مناسب تری را انتخاب و جهت کاهش دمای منطقه استفاده کرد .
پروفسور علوی پناه در ادامه بیان کرد؛ طبق تحقیقاتی که در شهر تهران بین دمای منطقه و میزان آب مصرفی صورت گرفته به رابطه معناداری بین میزان آب مصرفی و دمای منطقه رسید بطوری که با افزایش دما میزان آب مصرفی افزایش پیدا کرده است. به پیشنهاد وی؛ کاهش هزینه مصرفی آب ساکنین منطقه؛ دمای بالا در ابعاد مختلفی از زندگی بشر به صورت ناعادلانه تغییرات مستقیم و غیر مستقیم میگذارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
841
نمایش تعداد مطالب
4574906

ما 360 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.