بسم الله الرحمن الرحیم 

30 مهر, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

گزارشی از وظایف و عملکرد انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

گزارشی از وظایف و عملکرد انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

مسئول انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گزارشی از وظایف و عملکرد انتشارات این واحد ارائه کرد.

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد یزد حمید صادقی مسئول انتشارات واحد یزد​ گفت این حوزه در سال 1381 رسماً فعاليت خود را آغاز كرد و در همان سال انتشارات زيرمجموعه معاونت پژوهشي قرارگرفت و از آن زمان تا كنون به عنوان زيرمجموعه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه فعاليت می كند.

صادقی درباره اهداف‌ و فعاليت‌های این حوزه گفت: انتشارات واحد یزد نيل به هدف‌هایی چون  دستيابي به آثار ارزنده علمي و فني، ادبي، فرهنگي جامعه و به ويژه قشر دانشگاهي،  ارتقاء بنية علمي جامعه و به ويژه دانشگاهيان، تشويق پژوهشگران، پديدآورندگان و مترجمان دانشگاهي به نگارش و تدوين آثار ارزنده، كمك به ارتقاي كيفي جامعه دانشگاهي، نشر آثار علمي اصيل و ارزنده اعضاي هيئت علمي استان یزد اعم از متون درسي و كمك درسي و گزارش‌هاي علميِ پژوهش‌ها ، نشر ترجمه آثار معتبر و ارزنده علمی، نشر ترجمه منبع درسي مصوب ، نشر آثار و پژوهش‌هاي بديع دانشمندان معتبر ايراني و خارجي، نشر متون قدیمی ارزشمند؛ نشر كتب و آثار مرجع مانند کتاب شناسی‌ها، فرهنگ‌نامه‌ها و دايرة‌المعارف‌ها،نشر مقاله‌ها و متن سخنراني‌هاي ارائه شده در همايش‌ها نشر مجله‌های واحدو نشر گزارش‌هاي علمي را در دستور کار خود دارد.

وی در ادامه درباره وظايف حوزه انتشارات واحد یزد اظهارکرد: انتشارات،مسئول آماده‌سازی آثار مصوب شورای انتشارات دانشگاه ، تبدیل آنها به کتاب ،بازار یابی، توزيع و فروش كتاب‌هاي چاپ شده است.

مسئول انتشارات  دانشگاه آزاداسلامی یزد افزود: فعالیت دیگر این حوزه  چاپ مجلات و نشريات دانشكده‌ها و پژوهشكده‌ها، چاپ مجموعه مقالات و گزارش‌ سمينارها و همايش‌هاي علمي كه به مناسبت‌هاي گوناگون در واحدبرگزار مي‌شود است.

صادقی گفت: همچنین آماده‌سازی آثار برای چاپ، پیگیری همه امور مربوط به چاپ مجله‌های ددانشکده ها و پژوهشکده‌ها و از جمله پرداخت هزینه‌های آماده‌سازی مقالات مجله‌ها تا مرحله چاپ و صحافی،انجام سفارشات چاپي حوزه معاونت‌هاي مختلف واحد، چاپ سفارشات دانشكده‌ها، امور فرهنگي دانشگاه و همه واحدهاي تابعه استان یزد، شركت سالانه در نمايشگاه‌ بين‌المللي كتاب تهران و دیگر نمايشگاه‌هاي كتابي كه به مناسبت‌هاي گوناگون فرهنگي برگزار مي‌شوداز فعالیتهای این حوزه میباشد.

صادقی تنظيم قرارداد با مؤلفان و مترجمان و ويراستاران و پخش‌كنندگان كتب چاپ واحد و قراردادهاي چاپ مشترك كتاب بين واحد و ساير ناشران كشور را از دیگر فعالیتهای شاخص این حوزه عنوان کرد.

لازم به ذکر  است تا پایان  سال 1397 در انتشارات دانشگاه آزاداسلامی یزد  294 عنوان کتاب منتشر شده است که در اين ميان بيش از 13 عنوان كتاب به چاپ دوم تا دهم رسيده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
842
نمایش تعداد مطالب
4691116

ما 209 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.