بسم الله الرحمن الرحیم 

23 آذر, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

برنامه علمی طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) صنعت نساجی و پوشاک در دانشگاه آزاداسلامی یزداجرا شد

برنامه علمی طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) صنعت نساجی و پوشاک در دانشگاه آزاداسلامی یزداجرا شد

طرح سامانه پایش به منظور هدفمند کردن موسسات آموزش عالی در حل مسائل کشور برنامه ریزی و مطرح شده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی یزد دکتر محمد میرجلیلی مجری برنامه علمی طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) صنعت نساجی و پوشاک گفت: طرح پایش به منظور هدفمند کردن موسسات آموزش عالی در حل مسائل کشور برنامه ریزی و مطرح شده است.

وی گفت در این طرح ضمن استفاده از تمامی پایان نامه ها و ظرفیت های پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی، صنعتگران و متخصصان در حوزه‌های مختلف کاری می‌توانند در کنار استادان دانشگاهی به عنوان استاد مشاور به دانشجویان و پژوهشگران کمک کنند و دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به این سامانه از بین  هزاران عنوان موضوع تحقیقاتی که در قالب برنامه های پژوهشی مختلف ارائه شده، موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند.

مجری طرح سامانه پایش استان یزد افزود: این طرح به عنوان یک شبکه ارزشمند تحقیقی از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی بوده که با رونمایی از آن و به پشتوانه نرم‌افزار طراحی شده این امکان فراهم شده تا همه استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، صنعتگران و پژوهشگران در سراسر کشور بتوانند در قالب نظام موضوعات، به یکدیگر متصل شوند.

وی در خصوص فواید طرح پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) گفت: این طرح بسیار جامع بوده و دانشگاه آزاد با اجرای این طرح با هدف حل مسائل می‌تواند به وسیله عملیاتی کردن پایان‌نامه‌ها در جامعه و حل مشکلات موجود، الگویی برای دیگر دانشگاه ها نیز باشد.

میرجلیلی اظهار کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به عنوان اولین واحد دانشگاهی در بین دانشگاه های آزاد اسلامی در راه اندازی رشته مهندسی نساجی در سال 1361 و همچنین نظر به قطبیت استان یزد در صنعت نساجی در کشور به گونه ای که دومين حجم سرمايه گذاری صنعتی در استان یزد با اشتغال 25000 نفر، مربوط به نساجی می باشد، به عنوان قطب صنعت نساجی و پوشاک از سوی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر طهرانچی انتخاب و مسئولیت تدوین منظومۀ علمی صنعت نساجی و پوشاک به این واحد دانشگاهی واگذار گردید.

مجری طرح پایش صنعت نساجی و پوشاک دانشگاه آزاداسلامی استان یزد گفت: در این راستا تدوین نظام موضوعات صنعت نساجی و پوشاک از بهمن 1397 با معرفی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به عنوان مجری این طرح و با معرفی کارگروه های تخصصی از بین اساتید صاحبنظر در این رشته و سایر رشته های مربوطه از دانشگاه های آزاد اسلامی استان یزد و سایر استانها، دانشگاه های دولتی کشور و همچنین خبرگان صنعتی آغاز شد.

وی افزود:  در طرح منظومۀ علمی صنعت نساجی و پوشاک تعداد 1826 زمینه پژوهشی در راستای تعریف 11 چالش حاکم بر صنعت نساجی و پوشاک کشور با دامنه مشارکت 38 رشته و گرایش دانشگاهی با مشارکت تعداد زیادی از صاحب نظران و خبرگان دانشگاه و صنعت شناسایی و تعریف شده است. بر این اساس به تدریج تولیدات علمی از قبیل پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی هدفمند می شود، به گونه ای که دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تولیدات علمی خود را با توجه به موضوعاتی که از سوی واحدهای دانشگاهی شناسایی شده، انجام دهند تا دانشگاه به یک دانشگاه مسأله محور تبدیل شود.

وی در پایان گفتگو اینطور عنوان کرد که، در اجرای برنامه پایش این امیدواری وجود دارد که با مدیریت ماموریتگرای تولید علم و هدفمند کردن پژوهش، تحولی در کارآمدی نظام علمی و اداره کشور پدید آید و مطالب ارائه شده راهگشای روند جدیدی در جهت ارتقای صنعت نساجی و پوشاک کشور عزیزمان باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
845
نمایش تعداد مطالب
4859329

ما 193 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.