بسم الله الرحمن الرحیم 

23 آبان, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

تجهيز مركز تحقيقات دانشکده شيمي و محيط زيست به دستگاه XRD مطلب ویژه

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد خبرداد:

تجهيز مركز تحقيقات دانشکده شيمي و محيط زيست به دستگاه XRD

مركزتحقيقات دانشکده شيمي و محيط زيست به دستگاه XRD مجهز می گردد 

دکتر نويد نصيري‌زاده گفت : با راه‌اندازي دستگاه XRD  در دانشگاه آزاداسلامی یزد، گامي مهم در زمينه تجهيز و انجام آزمايش‌هاي تخصصي در زمينه تجزيه و آناليز پيشرفته مواد برداشته شده است.

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه آزاد اسلامی واحد  یزد ، دکتر نوید نصیری زاده معاون پژوهش و فن آوری واحد گفت : مركز تحقيقات دانشکده شيمي و محيط زيست واحد یزد با هدف ارتباط موثر صنعت و دانشگاه و انجام پژوهش‌هاي موثر در زمينه علوم مرتبط با شيمي و محيط زيست و ارتقاي سطح تحقيقات كاربردي در راستاي توسعه پايدار راه‌اندازي شده است.

وی افزود : تاكنون اقدامات موثري در زمينه عقد تفاهم‌نامه و قرارداد با شركت‌ها و سازمان‌ها ذیربط در راستاي توسعه پايدار  انجام گرفته است.

وی تصریح کرد : در مركز تحقيقات واحد یزد  دستگاه‌هاي پيشرفته‌اي نظير طيف‌سنج جذب اتمي، اسپكترومتر مادون قرمز(FTIR)، اسپكترومتر UV-Vis، اسپكترومتر تحرك يوني، اسپكترومتري كوانتومتري، دستگاه كشش يونيورسال، اسپكترومتري انعكاسي، الكتروشيميايي پتانسيواستات ، گالوانواستات، الكتروپليمريزاسيون و ... وجود دارد كه با راه‌اندازي دستگاه XRD ،گامي مهم در زمينه تجهيز و انجام آزمايش‌هاي تخصصي در زمينه تجزيه و آناليز پيشرفته مواد برداشته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: دستگاه XRD يك تكنيك سريع تجزيه‌اي است كه براي تشخيص نوع مواد، فاز و خصوصيات كريستال آن‌ها و همچنين اندازه‌گيري ميزان خلوص مواد ، ضخامت فيلم‌هاي نازك و چند لايه، تعيين مشخصات ساختاري شامل ويژگي شبكه، اندازه و شكل دانه كرنش، تركيب فاز و تنش داخل مناطق كريستال كوچك و همچنين تعيين ساختار سوم پروتئين ها كاربرد فراواني دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد یزد اذعان کرد : اين تكنيك و تكنولوژي پيشرفته در زمينه هاي مختلف نظير زمين‌شناسي، مهندسي معدن، علم مواد و زيست‌شناسي مورد استفاده پژوهشگران در بخش‌هاي مختلف آموزشي و صنعتي مي‌باشد.

 نويد نصيري‌زاده در ادامه مطالب خود از حمايت همه جانبه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و همكاران اداره كل آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌هاي سازمان مرکزی و پيگيري‌هاي موثر حوزه پژوهش و فناوري به ويژه اداره آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌هاي واحد يزد و ميبد در راه‌اندازي آزمايشگاه تخصصي تشكر کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی یزد برای  انجام آزمايش‌هاي تخصصي در بخش‌هاي علمي، پژوهشي به ويژه صنايع و معادن آمادگي كامل دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در جمعه, 26 مهر 1398 13:35
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
842
نمایش تعداد مطالب
4805227

ما 766 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.