بسم الله الرحمن الرحیم 

25 آبان, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

دفتر سنجش و نظارت دانشگاه پل ارتباطی بین دانشجویان و حوزه معاونت آموزش است

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد
دفتر سنجش و نظارت دانشگاه پل ارتباطی بین دانشجویان و حوزه معاونت آموزش است
تشویق اساتید برای ارتقاء مرتبه علمی آنها به صورت جدی پیگیری می شود / 15 نفر از استادیاران دانشگاه آزاد اسلامی یزد شرایط رسیدن به مرحله دانشیاری را دارند

نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی بهانه خوبی بود تا مصاحبه ای اختصاصی با معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد ، دکتر سید علی المدرسی دکتری ژئومرفولوژی از دانشگاه اصفهان داشته باشیم .
جناب آقای دکتر به عنوان اولین سال اهم فعالیت یکساله حوزه معاونت آموزش را بیان کنید .
انتخاب اینجانب بعد از طرح تجمیع 1 دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم تحقیقات اتفاق افتاد و بالطبع دانشگاه توانست با یک تراز بالاتری در رشته های تخصصی تر و با تعداد بیشتر خدمات خود را به کشور ارائه دهد . از سال گذشته در 61 رشته کارشناسی ارشد و 23 رشته گرایش دکتری افزایش ظرفیت داشته ایم که اهم کارهای انجام شده را می توان به ایجاد و استقرار 5 دانشکده ، اخذ مجوز رشته های جدید ، اینترنتی شدن کامل فرآیند ثبت نام ، باآموزی و بازبینی و تکرار کلیه آئین نامه های آموزشی دانشگاه ،

استقرار کلیه مدیران گروه برای تمامی رشته های جدید کارشناسی ارشد و دکتری ، جذب هیأت علمی ، بازنگری در نظم کلاسها ، تعریف تشکیلات و چارت دانشکده ها تشکیل شورای عالی آموزش، تصویر سازی برگه های امتحانی دانشجویان و فعال تر شدن خدمات کارگزینی هیأت علمی جهت تکریم اعضاء هیأت علمی و تقویت دفتر سنجش و نظارت دانشگاه اشاره کنم
جناب دکتر با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید و ثبت نام دانشجویان جدیدالورود چه توصیه ای به دانشجویان دارید ؟
ضمن تبریک پذیرفته شدن دانشجویان جدید الورود به دانشگاه و خیر مقدم به این عزیزان و تشکر از خانواده های محترمشان که به دانشگاه آزاد اسلامی اطمینان نموده اند باید عرض کنم که به دانشجویان توصیه ای دارم و این که نظم آموزشی را رعایت کنند و از رعایت آن بیش از همه خودشان سود خواهند برد . هر کاری که خارج از تقویم آموزشی انجام شود همراه با معطلی و گرفتاری است که این ها زمان دانشجو را تلف خواهد کرد.
آقای دکتر معیار حوزه معاونت آموزش برای انتخاب مدیران گروه و روسای دانشکده ها چیست ؟
بر اساس بخشنامه ها مدیران گروه باید با انتخاب منصوب شوند به این شکل که اعضای هیأت علمی تمام وقت هر گروه در موقعی که حکم مدیر گروه قبلی به پایان می رسد با حضور رئیس دانشکده مربوطه تشکیل جلسه می دهند و صورت جلسه به معاونت آموزشی ارسال می گردد . از بین کسانی که حداکثر آراء را آوردند 2 اسم برای ریاست دانشگاه ارسال و توسط ریاست دانشگاه مدیر گروه برگزیده می شود . در مورد روسای دانشکده هم به صورت انتخابات توسط مدیران گروه رئیس دانشکده انتخاب می گردد . در حال حاضر تمامی مدیران گروه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با درجه استادیاری مشغول به خدمت می باشند .
دکتر المدرسی آیا برنامه ای برای تغیر روند کیفی سازی آموزش دارید ؟
در حوزه معاونت آموزش قطعا این امر با جدیت دنبال می گردد و چند اصل داریم که بزرگترین و جدی ترین برنامه حوزه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی یزد است و آن ارتقاء مکانیزاسیون ، خدمات برتر و نظم در حوزه آموزشی دانشگاه است هر چند برنامه ریزی دقیقی برای روش تدریس و محتوای دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم داریم .
با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید توصیه ای به دانشجویان داشتید توصیه ای هم برای اساتید دانشگاه داشته باشید.
از اساتید ارجمند و خدوم دانشگاه آزاد اسلامی یزد می خواهم زمان و وقت مناسبی برای حضور در دانشگاه صرف نمایند تا دانشجویان بتوانند ازعلم آنها بهره بیشتری ببرند . مسئله امید بخشی به دانشجویان را در سرتیتر کارهای خود قرار بدهند و حوزه معاونت آموزش دانشگاه را نیز با نظرات ارزنده خود یاری دهند .
گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی یزد با بهره گیری بیش از 150عضو هیأت علمی تمام وقت و بیش از 250 نفر عضو هیأت علمی نیمه وقت به 1000 دانشجو پزشکی ، 3000 دانشجو علوم ا نسانی ، 360 دانشجو علوم پایه ، 4650 دانشجوی فنی و مهندسی ، 3700 دانشجو مدیریت و حسابداری ، 670 دانشجوی کشاورزی و منابع طبیعی ، 2570 دانشجو هنر و معماری و 330 دانشجو نساجی در مقاطع کارشناسی ، ارشد و دکتری خدمات آموزشی ارائه می دهد .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
842
نمایش تعداد مطالب
4810420

ما 378 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.