بسم الله الرحمن الرحیم 

19 آذر, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

پیام دکتر سید طه هاشمی به همایش ملی اندیشه های قرآنی و تفسیری حضرت امام (ره)

قرائت پیام دکتر سید طه هاشمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی توسط دبیر همایش ملی اندیشه های قرآنی و تفسیری حضرت امام (ره)

بسم الله الرحمن الرحیم
قرآن مجید تجلی اسمای حسنی و صفات علیای حضرت حق تعالی است که بعد از تنزل از نشئات غیبیه و حقایق علمیه بر قلب پاک احمدی تجلی و از آنجا چون نسیمی روح بخش بر جانهای مشتاق حقیقت، وزیدن گرفته است.
چون اراده حق تعالی بر ظهور مقام جامع احدی اش تعلق گرفت، اکمل قلوب انبیاء را انتخاب و با تجلی اسم اعظم که محیط و جامع همه اسماء اوست، کامل ترین نبوت و کتاب و شریعت که محیط بر همه نبوات و کتب و شرایع است را نازل فرمود: تا به فرموده امام خمینی (ره) بعد از تنزل از مراتب متعدد و به وسائط مطهره از جمله ذوات مقدسه معصومین از رسول خاتم(ص) تا حجت حق (عج) که مفاتیح وجود و مخازن کبریا و معادن حکمت و اصول معارف و صاحبان مقام جمع و تفصیل اند، در دسترس سالکان طریقت و عارفان حقیقت قرار گیرد.

این کتاب عظیم که به فرموده خود، سراسر نور است از جانب حق به سوی بشر نازل شد تا آنها را از ظلمات خارج سازد «کتاب انزلناه الیک لتخرج الناس من الظلمات الی النور» کتاب شریفی که مردم را به استوارترین، مستقیم ترین و ثابت ترین آیین حیات بخش دعوت می کند. «ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم».

هدایت قرآن از طرفی دعوت به زیباترین آیین، مکارم اخلاقی و کمالات نفسانی و از طرفی هدایت به کامل ترین قوانین پویای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظام حکومتی است. زبان قرآن، زبان جامع و کامل فطرت است که در هر عصر و زمان جانهای تشنه معرفت را سیراب کرده و میان همه ملل و فرهنگ ها مشترک است. تکریم قرآن بعد از تکریم حق از هر چیزی برتر است که تکریم و توقیر خداست،«قال رسول الله: القرآن افضل کل شی دون الله فمن وقّر القرآن فقد وقّرا الله» به خصوص اگر این تکریم از مجرای افکار و اندیشه های ابر مردی چون امام خمینی (ره) صورت گیرد که تمام عمر شریف خود را جهت تحقق بخشیدن به حکومتی بر مبانی قرآن سپری نمود. درود و صلوات بر آن روح بلندی که با قرآن تکامل نموده در جهت جامعه قرآنی تمام همت خویش را مصروف داشت.
این پیوند استوار میان ایشان و آموزه های ناب مصحف شریف با وجود بحث و بررسی های فراوان همچنان می تواند زمینه ای مناسب برای تحقیقات آینده باشد. توانمندی های علمی دانشگاهیان تا حدود زیادی می تواند به کشف و دستیابی به این زمینه های ارزشمند کمک نماید و دانشگاه آزاد اسلامی که همواره وجود و دوام خود را مرهون انفاس قدسی ایشان است در این راه ثابت قدم و برای حمایت از چنین تحقیقاتی آماده است.
اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از تمام کسانی که برای برگزاری همایش اندیشه های قرآنی و تفسیری امام خمینی (ره) سعی و تلاش نموده اند تشکر و قدردانی نموده و توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم .

دکتر سید طه هاشمی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 مهر 1394 10:15
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
53
مطالب
845
نمایش تعداد مطالب
4851502

ما 320 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.