بسم الله الرحمن الرحیم 

09 بهمن, 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

نظام آموزشي

فصل دوم
نظام آموزشي

واحد درسي :

ماده 5 ) آموزش در تمام دانشگاههاي كشور مبتني بر نظام واحدي است.

        در نظام واحدي, ارزش هر درس با تعداد واحدهاي آن درس سنجيده مي شود و قبولي يا عدم قبولي دانشجو در يك درس, به همان درس محدود است.

        هر واحد درسي, مقدار يا ميزان درسي است كه مفاد آن به ترتيب به صورت نظري 17 ساعت, عملي يا آزمايشگاهي 34 ساعت, كارگاهي و كارآموزي يا عمليات ميداني و كارآموزي در عرصه 51 ساعت, درطول يك نيمسال تحصيلي يا دوره تابستاني, طبق برنامه مصوب شوراي عالي برنامه ريزي تدريس مي شود. در مورد رشته هايي كه داراي پروژه هستند مدت اجراي پروژ در يك نيمسال متناسب با واحد آن, توسط استاد مربوط تعيين مي شود.

سال تحصيلي :

ماده 6 ) هرسال تحصيلي مركب از دو نيمسال تحصيلي و در صورت ضرورت و داشتن شرايط و امكانات يك دوره تابستاني است. مدت آموزش هر نيمسال تحصيلي شامل 17 هفته و هر دوره تابستاني شامل 6 هفته آموزش با رعايت مفاد ماده 5 است.

تبصره 1 : طول مدت امتحانات پايان نيمسال يا پايان دوره تابستاني جزو مدت آموزش محسوب نمي شود.

تبصره 2 : در موارد استثنايي و ضروري, شامل وقوع بلاياي طبيعي, عدم امكان حضور استاد مربوط در طول 17 هفته , بيماري استاد و مواردي از اين قبيل , به پيشنهاد دانشكده مربوط و موافقت شوراي آموزشي دانشگاه, مي توان درس يا درس هايي را در مدتي كوتاه تر از 17 هفته جهت كليه دانشجوياني كه آن درس يا درسها را اخذ كرده اند تدريس نمود, مشروط بر اينكه مجموع ساعات هر واحد درسي از ميزان مقرر در ماده 5 اين آيين نامه كمتر نشود و شركت در كليه كلاسها مطابق ساعات هر واحد درسي الزامي است.

حدود اختيارات دانشگاه در مورد برنامه درسي

ماده 7 ) تمام دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي موظفند برنامه هاي درسي مصوب شوراي عالي برنامه ريزي را اجرا نمايند.

تبصره : ترتيب دروس با رعايت پيش نيازها , تنظيم برنامه تحصيلي دانشجويان در طول دوره, روش تدريس و جابجاكردن ريز مواد و طرح مطالب جديد در يك درس و انتخاب منابع برعهده دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي است.

دروس اختياري :

ماده 8 ) دانشگاههاي داراي هيات مميزه مي توانند باتوجه به برنامه آموزشي در هر رشته و به تشخيص گروه مربوط تعدادي از دروس اصلي مرتبط با رشته را تعيين و به عنوان دروس اختياري به دانشجويان ارائه دهند, مشروط بر آنكه تعداد واحدها و طول دوره در هر رشته از سقف مجاز در اين آيين نامه تجاوز نكند.

ساعات حل تمرين :

ماده 9 ) دانشگاهها مي توانند در صورت لزوم به تشخيص گروه آموزشي و تاييد دانشكده و دانشگاه, در هر رشته از دوره هاي كارشناسي تا 20 ساعت و در دوره هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته تا 10 ساعت به عنوان حل تمرين به ساعات تدريس رشته, در طول دوره بيفزايند. اين افزايش ساعت موجب افزايش واحد هر درس نمي شود.

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
54
مطالب
864
نمایش تعداد مطالب
4972470

ما 267 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.