بسم الله الرحمن الرحیم 

13 آذر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

معرفی دانشکده هنر و معماری

دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی یزد با بیش از دو دهه تجربه آموزشی و پژوهشی با پتانسیل های از قبیل بهره مندی از اساتید مجرب، امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی، فاصله‌ی مناسب به تمامی استان‌های کشور، فضاهای آموزشی و آتلیه های هنری استاندارد، برخورداری از تمامی سرویس‌های حمل و نقل شهری و بین شهری، قرار گیری در بستر تاریخی و فرهنگی به عنوان شهر جهانی با میراث فرهنگی ارزشمند و فراوان، این دانشکده را به یکی از مراکز مهم آموزشی در سطح عالی و تحصیلات تکمیلی بدل نموده است. در حال حاضر این دانشکده با دارابودن بیش از 2500 دانشجو در 10 رشته تحصیلات تکمیلی، 9 رشته کارشناسی و ۴ رشته کارشناسی ناپیوسته، فعال می باشد.

برگزاری همایش های ملی، شرکت در نمایشگاه های بین المللی (آلمان و ترکیه)، برگزاری چندین دوره جشنواره و همایش نقشی بر تار و پود، برگزاری کارناوال های هنری در شهر، برگزاری اولین جشنواره ملی فجر پارچه، گزیده ای از عملکردهای فرادانشگاهی این دانشکده است که با توکل بر خداوند و همکاری اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز رقم خورده است.

حضور پررنگ فارغ التحصیلان و دانشجویان این دانشکده، سهم مهمی در اشتغال و توانمندسازی جامعه متخصصین هنرهای کاربردی از قبیل طراحی پارچه و لباس، معماری، مرمت، گرافیک و ... داشته است و همچنان درخواست نیروی متخصص از این دانشکده بصورت بالفعل وجود دارد.

 همکاری با سازمان ها و نهاد های دولتی از قبیل صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، شهرداری، صاحبان صنایع و ... افتخاری است که به واسطه آموزش هنرهای کاربردی- تزئینی نصیب دانشکده هنر و معماری گردیده است.

نتایج حاصل از پایان نامه های این دانشکده، به‌واسطه حل معضل و وابستگی در عرصه‌ی طراحی منسوجات، ثبت ده ها اثر تاریخی یا اصلاح پرونده ثبتی در لیست فهرست آثار ملی ایران، بکارگیری طرح‌های معماری، طراحی شهری، مرمت، گرافیک در استان و سایر شهرهای ایران زمین عمدتاً کاربردی و عملیاتی شده است.

در عرصه‌ی مطالعات و پژوهش به غیر از ارائه مقالات علمی- پژوهشی و ISI ، ثبت و اختراعات علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشکده در حوزه نشر، این عزیزان موفق به چاپ بیش از ۲۰ عنوان کتاب دانشگاهی گردیده‌اند. همچنین اولین نشریه انگلیسی زبان که در شش پایگاه بین المللی نمایه می شود جزء دیگر افتخارات دانشکده می باشد.   

اعضای هیات علمی و پرسنل دانشکده، با دلسوزی و تلاش بی وقفه امیدوارند تا در محیطی علمی و هنری گامی مؤثر در جهت ارتقاء سطح آموزش هنرِ ایران اسلامی برداشته و نقش آفرین باشند.

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.