بسم الله الرحمن الرحیم 

04 بهمن, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

گروه مهندسي برق

گروه مهندسي برق يكي از با سابقه ­ترين و بزرگ ترين گروه هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد با بيش از سي سال قدمت مي باشد. اين گروه در سال 1363 فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي خود را با گرايش الكترونيك در دوره كارشناسي آغاز نمود و هم اكنون با بهره ­مندي از 15 نفر عضو هيئت علمي تمام وقت، در گرايش هاي الكترونيك، قدرت و برق صنعتي در مقاطع دكترا، كارشناسي ارشد، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته و كارداني دانشجو دارد. پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد با دو گرايش الكترونيك و قدرت از سال 1390 آغاز شده است و در حال حاضر بيش از 550 دانشجو در اين مقطع مشغول به تحصيل مي باشند و اولين فارغ التحصيلان كارشناسي ارشد در شهريور 1392 تحصيلات خود را به اتمام رسانده ­اند. در سال 1393 نيز مقطع دكترا با پذيرش 12 دانشجو در گرايش هاي الكترونيك و قدرت راه ­اندازي گرديده است.
آمار سالانه پذيرش دانشجو، براي مقطع دكترا در دو گرايش الكترونيك و قدرت حدود 10 نفر، براي مقطع كارشناسي ارشد در دو گرايش حدود 200 نفر، براي مقطع كارشناسي پيوسته در دو گرايش حدود 50 نفر و براي مقطع كارشناسي ناپيوسته در دو گرايش حدود 50 نفر مي باشد. در حال حاضر بيش از 1200 نفر دانشجوي تمام وقت در اين گروه مشغول به تحصيل مي باشند و تاكنون بيش از 9500 نفر در مقاطع كارشناسي ارشد، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته و كارداني از گروه برق دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد فارغ ­التحصيل گرديده ­اند.

 

 

آزمايشگاه­ها و كارگاه­ها :

آزمايشگاه اندازه­ گيري و مدار

آزمايشگاه هاي الكترونيك (3 محل براي آزمايشگاه هاي الكترونيك 1، الكترونيك 2، الكترونيك 3، مدار هاي منطقي، معماري كامپيوتر، اصول ميكروكامپيوتر، تكنيك پالس و مدار هاي مجتمع خطي)

آزمايشگاه ماشين­ هاي الكتريكي

آزمايشگاه كنترل (آزمايشگاه سيستم­ هاي كنترل خطي، آزمايشگاه كنترل صنعتي و كارگاه PLC)

آزمايشگاه بررسي سيستم ­هاي قدرت

آزمايشگاه الكترونيك صنعتي

آزمايشگاه حفاظت و رله ­ها

آزمايشگاه ميكرو پروسسور ها

آزمايشگاه مدار هاي مخابراتي

آزمايشگاه سيستم تلويزيون

آزمايشگاه هيدروليك و پنوماتيك

كارگاه برق (كارگاه برق، كارگاه مدار فرمان، كارگاه سيم­ پيچي 1 و كارگاه سيم­ پيچی

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.