بسم الله الرحمن الرحیم 

29 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

گروه مهندسی کامپیوتر

کامپیوتر یک ماشین قابل برنامه ریزی با کاربرد های متنوع است که می تواند داده ها، واقعیت ها و ارقام خام را بپذیرد و آنها را مورد پردازش قرار داده و به اطلاعاتی تبدیل کند که برای ما قابل استفاده باشد. کامپیوتر و اینترنت در عصر حاضر باعث تغییر و تحول شگرف و گسترده ای در حیات بشر و پیشرفت های مختلف در زمینه علم و فناوری شده است. علوم کامپیوتر پل ارتباطی دانش کامپیوتر و ریاضی است و مهمترین هدف آن دستیابی به بهترین الگوریتم های موجود (روش های حل مسئله) در کمترین زمان و با کمترین خطا و بیشترین دقت است. به عبارت دیگر هدف این رشته تربیت گروهی متخصص کامپیوتر است که با دید ریاضی­تر و منطقی­تر به حل مسائل مطرح شده در علوم کامپیوتر یا ریاضی بپردازند.
این رشته در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش نظریه محاسبات و الگوریتم ها، سخت افزار، نرم افزار و IT است که دروس گرایش محاسبات علمی در زمینه برنامه ریزی خطی، غیرخطی، آنالیز عددی و نرم افزار در ریاضی است یعنی در این گرایش کاربرد ریاضیات در کامپیوتر مطالعه می­شود. گرایش نظریه الگوریتم­ها به بررسی راه­های مختلف حل مسئله به یاری روش­های بهینه ، سریع­تر و بهتر می­پردازد. به عبارت دیگر هدف این گرایش پیاده­سازی و بهینه کردن الگوریتم است. در گرایش سخت­افزار نیز معماری یا ساختار کامپیوتر مطالعه می­شود و گرایش سیستم­های نرم­افزاری نیز به مدیریت پروژه­های نرم­افزاری و سیستم­های اطلاعاتی می­پردازد.
در حال حاضر حدود 600 دانشجو در 4 گروه کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم­افزار کامپیوتر ، کارشناسی ارشد نرم­افزار ، کارشناسی ارشد معماری سیستم های کامپیوتری و همچنین دکتری نرم­افزار مشغول به تحصیل هستند.

 

 

آزمايشگاه ها و كارگاه ها

1- آزمایشگاه نرم افزار 1

2- آزمایشگاه نرم افزار 2

3- آزمایشگاه نرم افزار 3

4- آزمایشگاه سخت افزار

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.