بسم الله الرحمن الرحیم 

04 بهمن, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

گروه مهندسي مواد و متالورژی

با پيشرفت روز افزون علم متالورژي به زودي موانع تکنولوژيکي در راه توليد و کاربرد آلياژها برطرف مي‌شود و مقدار زيادي از اين مواد در شکل‌هاي گوناگون توليد خواهد شد. متالورژي به عنوان يک علم، دانش نسبتاً جواني است که تنها صد سال از عمر آن مي‌گذرد و با کشف روش‌هاي جديد استخراج و تصفيه فلزات، شناسايي مشخّصات ساختاري و فيزيکي مواد، فنون جديد شکل دادن و توليد فلزات، متولد شده است.

در راستاي شكوفايي صنايع كشور و همگام با ديگر دانشگاهها و مؤسّسات آموزش عالي سال 1362 گروه مهندسي مواد دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد در رشته كارشناسي پيوسته ريخته گري تأسيس گرديد و در سال 1373 با تغيير در سرفصل دروس به رشته كارشناسي پيوسته متالورژي صنعتي تغيير نام داد. دانشجوي رشته متالورژي صنعتي در گرايش‌هاي ريخته گري و شكل دادن فلزات متخصّص مي شود. تاكنون بيش از 1500 دانشجو در مقاطع مهندسي ريخته گري و مهندسي متالورژي صنعتي فارغ التحصيل شده‌اند.

با داير شدن دوره كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي متالورژي گرايش ذوب فلزات از سال 1387 تعدادي از فارغ التحصيلان كارداني با قبولي در آزمون ، دوره كارشناسي را طي مي‌نمايند .

از سال 1390 كارشناسي ارشد خوردگي و حفاظت از مواد جذب دانشجو داشته و تعدادي از فارغ التحصيلان اين مقطع هم اكنون در مقطع دكتري تخصصي مشغول به تحصيل مي‌باشند.

هم اكنون تعداد 100 نفر در مقطع كارشناسي ارشد خوردگي و حفاظت از مواد، 50 نفر در دوره كارشناسي پيوسته متالورژي و 60 نفر در دوره كارشناسي ناپيوسته در اين دانشگاه مشغول به تحصيل مي باشند.

 

 

 

آزمايشگاهها و كارگاهها :

کارگاه عمومی

کارگاه ریخته گری (چدن، فولاد و آلياژهاي غيرآهني )

آزمایشگاه متالوگرافي

آزمایشگاه خواص مكانيكي

آزمایشگاه شكل دادن فلزات

آزمایشگاه خوردگي

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.