بسم الله الرحمن الرحیم 

04 بهمن, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

چشم انداز امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامى استان یزد

جامعه غربی مدرن با وجود چالش های درونی فراوان در حوزه زنان و خانواده، با به کارگیری تمامی امکانات مادی و رسانه ای، سعی در تحمیل الگوی ناقص خویش از جایگاه زنان بر جامعه جهانی دارد. بدون تردید این الگو، موجب از خود بیگانگی زنان و انحراف آنان از فطرت خویش می گردد. اما، در ایران اسلامی، حضور و نقش انقلابی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و پس از آن، در واقع بازگشت زن به فطرت و اصل خویش است.
جایگاه و کرامت زنان در ایران اسلامی به گونه‌ای است که با الگوپذیری از زنان نمونه و تاریخ ساز مانند حضرت فاطمه (س)، حضرت خدیجه (س) و حضرت زینب (س)، علاوه‌ بر حفظ حجاب، متانت و کرامت زن، نقش‌ها و کارکردهای اصلی در حوزه‌های مسئولیت‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و کارآفرینی ایفا می کند.
از دیدگاه مقام معظم رهبری (حفظه الله)، به رغم توسعه چشم گیر و موثر حضور بانوان در عرصه های مختلف، زنان ایرانی هنوز در اول راه پیشرفت قرار دارند و خود باید برای حل مشکلات جامعه بانوان، پیشقدم شوند. در راستای نیل به این هدف بزرگ، نقش دانشگاهها بر کسی پوشیده نیست. دانشگاه می تواند ضمن آگاهی دادن به بانوان، آنها را در برابر تهاجم های فرهنگی دشمن، مقاوم ‌و بنیان خانواده و جامعه را مستحکم سازد. از این رو، " دفتر امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی " در تاریخ 27 شهریور سال 1397 که تا قبل از آن با عنوان " شورای زنان فرهیخته " فعالیت داشت با حکم آقای دکتر محمد مهدی طهرانچی، سرکار خانم دکتر نفیسه فیاض بخش به عنوان " مشاور ریاست دانشگاه در امور زنان و خانواده و رئیس کارگروه ویژه این امور " تشکیل تا با هدف تبین جایگاه شایسته زن تراز اسلام در جهت پیشبرد منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) مبنی بر حفظ و تقویت بنیان خانواده، برای هدایت و حمایت از سرمایه های ارزشمند گامی مؤثر و سازنده بردارد.
امید است امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز در راستای سیاست های کلی دانشگاه آزاد اسلامی، این مسئولیت خطیر را با تلاش دو چندان در استان پیگیری نماید.

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.