بسم الله الرحمن الرحیم 

10 آذر, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی (مقالات، گزارش ها، پایان نامه ها و رساله های دانشجویی) نامه شماره 2/74640

معاونان محترم آموزشي كليه دانشگاه ها و موسسه هاي آموزشي عالي كشور

با سلام و احترام

پيرو بخشنامه شماره 4305/7 مورخ 02/03/1397 معاون محترم حقوقي و امور مجلس وزارت متبوع و نظر به اهميت اجراي قانون پيشگيري و مقابله با تقلب درتهيه آثار علمي و نقش و جايگاه و اثرگذاري معاونان آموزشي در اجراي قانون مذكور، حسب نظر وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري، توجه جناب عالي را به چند نكته جلب مي كنم:

  1. از آنجا كه اعضاي هيت علمي به عنوان مهمترين ركن جامعه دانشگاهي در ايجاد فرهنگ مقابله با تقلب و تخلف علمي تلقي مي شوند، ضروري است ضمن اطلاع رساني و تمييد مقدمات لازم، دستور فرماييد برنامه ريزي براي اجرايي كردن قانون مذكور، به وي‍ژه مفاد مندرج در تبصره هاي 7 و 9 قانون مبتني بر ثبت اطلاعات مربوط به پيشنهاد پژوهشي، پايان نامه ها و رساله هاي دانشجويي درسامانه اطلاعاتي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعاتي ايران (ايرانداك)، از سوي آن معاونت در اولويت برنامه هاي آن معاونت قرار گرفته و با جديت پيگيري شود.
  2. استادان راهنما، مسئوليت و ضمانت صحت و اصالت مقالات، گزارش ها، پايان نامه ها و رساله هاي دانشجويي رابر عهده دارند و در اين خصوص پاسخگو خواهند بود.
  3. دانشجويان نيز به سهم خود نسبت به رعايت اخلاق حرفه اي واحترام به حقوق مالكيت معنوي مولفان ملتزم و متعهدند و عدول از اين اصل ملتزم ضمان، سلب حقوق مادي و معنوي حاصل از گذراندن دوره هاي آموزشي بوده و مسئول پاسخگويي به مراجع قانوني خواهند بود.

با عنايت به مراتب فوق، شايسته است ضمن اطلاع رساني كامل به كامل به كليه اعضاي علمي و دانشجويان، بويژه دانشجويان تحصيلات تكميلي ، نسبت به برگزاري كارگاه هاي آموزشي و دعوت عام براي شركت دانشجويان براي شركت در مراسم دفاع از پايان نامه ها و رساله هاي دانشجويي، زمينه نظارت عمومي بر اجراي قانون موصوف را فراهم نمائيد.

 

باآرزوي توفيق الهي

مجتبي شريعتي نياسر

معاون آموزشي

 

دریافت بخشنامه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 28 تیر 1397 10:21
کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.