چاپ کردن این صفحه

باحضور معاون علمی فنآوری رئیس جمهورصورت گرفت، بازدید ازواحدهای فنآوردانشگاه آزاد اسلامی یزد+ گزارش تصویری مطلب ویژه

توسط 12 مرداد, 1399 716 0

صبح امروز،باحضور معاون علمی و فنآوری رئیس جمهورصورت گرفت،

بازدید از واحدهای فنآور دانشگاه آزاد اسلامی یزد+ تصاویر

رونمایی از نخستین سامانه مکانیزه جوانه‌های خوراکی و دامی آیروپونیک/ بازدید از آخرین دستاوردهای انجمن رباتیک و ‌فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به همراه محمد علی طالبی استاندار یزد و هیئت همراه در سفر به استان یزد از واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، صبح امروز ، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهوری به همراه دکترمحمدعلی طالبی استاندار یزد و هیئت همراه در سفر به استان یزد از واحدهای فن‌آور دانشگاه آزاد اسلامی یزد بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن بازدید از واحد رباتیک و تیم‌های فن‌آور دانشگاه آزاد اسلامی یزد در جریان آخرین دستاوردها و اقدامات این مرکز قرار گرفت.

سورنا ستاری در جریان این سفر ، از نخستین سامانه مکانیزه تولید جوانه‌های خوراکی و دامی کشور در واحد یزد بازدید کرد.

وی در ابتدای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی یزد همراه با استاندار یزد و هیئت همراه با حضور در معراج شهدا، به مقام شامخ شهدای گمنام این دانشگاه ادای احترام کرد.

در ادامه ، وی از مراکز فن‌آور این واحد دانشگاهی استان یزد و از نزدیک از آخرین اقدامات و دستاوردهای انجمن رباتیک و شرکت‌های خروجی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه بازدید کرد.

دکتر ستاری بیان کرد : برگزاری مسابقات علمی و رباتیک در دانشگاه‌ها به‌منظور ارتقای سطح علمی جامعه و توسعه تکنولوژی خوب است اما مهم‌تر از آن ، قابل‌استفاده بودن سازه‌های تولیدشده است .

وی تصریح کرد: به‌منظور بهره‌برداری از سازه‌های تولیدشده باید بر اساس نیاز مشتری طرح‌های کامل‌تر و جامع‌تر توسط دولت موردحمایت قرار گرفته و در قالب شرکت‌های تولیدی محصولات خود را تولید و در اختیار جامعه و بخش صنعتی قرار دهند.

دکتر معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داستان یزد نیز در این بازدید، گزارشی از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و نقش این دانشگاه در ایجاد اشتغال و رونق در بازار کسب‌وکار توسعه صنعت استان یزد ارائه کرد.

وی افزود: اعتبار قابل‌توجهی برای فعالیت‌های فناورانه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شده است.

رئیس واحد یزد تبیین کرد، با توجه به رویکرد جدید دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، سراهای نوآوری در نظر گرفته شده که خوشبختانه قرار داد سرای نوآوری فناوری‌های نوین و پوشاک با معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری منعقد و بودجه‌ای برای حمایت از این سرا تخصیص داده شده است.

وی این بازدید را بسیار منشأ خیروبرکت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد دانست و با اشاره به راه‌اندازی سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی و حمایت از شتاب‌دهنده‌های حوزه توانمندسازی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با کشاورزی اهتمام ویژه دانست.

سامانه مکانیزه تولید جوانه‌های خوراکی و دامی در کشور درحال حاضر با مشارکت شرکت دانش بنیان (برکت) و دانشگاه آزاد اسلامی یزد و با هدف استفاده از نیروی انسانی ، مصرف بهینه آب ، کاربرد بهینه زمین ، افزایش کیفیت و کمیت علوفه جهت انواع دام ، تامین علوفه تازه، ارگانیک، ارزان و سرشار از پروتئین از مهمترین مزایای برجسته استفاده از این طرح و روش هیدروپونیک است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 12:33
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر