چاپ کردن این صفحه

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد: هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله‌گذاری در برابر کرونا کارایی ندارد مطلب ویژه

توسط 15 مرداد, 1399 575 0
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد:

هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله‌گذاری در برابر کرونا کارایی ندارد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تأکید کرد که آموخته‌ها نشانگر این است؛ هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در برابر کروناویروس کارایی ندارد.

 

 دکتر ابوالحسن حلوانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا واحد یزد در تشریح تازه‌ترین اقدامات و همکاری‌های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در مقابله با موج جدید همه‌گیری کرونا اظهار کرد که با تکیه بر تجربه مبارزه با ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، لازم است با آمادگی بیشتر به مقابله با موج دوم آن بپردازیم.

وی با بیان اینکه آموخته‌ها نشانگر این است که هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی کارایی ندارد، افزود: اکنون برنامه‌های مبارزه با بیماری کرونا شامل آموزش رفتارهای بهداشت فردی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات در دانشگاه به‌طور جدی اجرا می‌شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ادامه داد: برنامه‌های جدید این دانشگاه از قبیل تشویق مراجعان به پیگیری امور خود به‌صورت غیرحضوری، استفاده حداکثری از اتوماسیون اداری و استفاده از سیستم ویدئوکنفرانس به‌منظور کاهش تردد همکاران و اجرای برنامه دورکاری و آزمون‌های سلامت بالینی و تست‌های پزشکی و پرستاری در دست اجرا هستند.

همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید گان

دکتر حلوانی دستاوردهای حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد را در دوره شیوع کرونا برشمرد و به آنا گفت: همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید گان، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده از دستاوردهای این دانشگاه است.

وی یادآور شد: معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در امر تولید ماسک با همکاری انجمن خیریه و با استفاده از امکانات سخت‌افزاری موجود در سیستم دانشگاه به تولید و عرضه رایگان ماسک به جامعه آسیب‌پذیر اقدام کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 16 مرداد 1399 00:37
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر