چاپ کردن این صفحه

داودی عنوان کرد؛ ابتکار جالب کارشناسان طراحی پارچه و لباس واحد یزد در تولید ماسک مطلب ویژه

توسط 21 مرداد, 1399 633 0
داودی عنوان کرد؛

ابتکار جالب کارشناسان طراحی پارچه و لباس واحد یزد در تولید ماسک

مدیر گروه طراحی پارچه و لباس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: با طراحی ماسک‌های زیبا و خلّاقانه دست به ابتکار زدیم و از آنچه در درس طراحی نقوش سنتی تدریس می‌شود در راستای طراحی ماسک بهره گرفتیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا  از یزد، دکتر ابوالفضل داودی در حاشیه برگزاری ژوژمان طراحی ماسک در دانشگاه آزاد اسلامی یزد اظهار کرد: دانشجویان رشته طراحی دوخت و درس طراحی نقوش سنتی دانشکده هنر و معماری این دانشگاه با توجه به مسئله روز جامعه (بیماری کرونا) تصمیم گرفتند در ترم جاری فعالیت‌های ژوژمان خود را به‌صورت طراحی روی ماسک ارائه و آثار خود را به قضاوت استادان بسپارند.

وی اضافه کرد: ترم تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به‌صورت مجازی برگزار شد که استادان دانشکده هنر و معماری در راستای برگزاری کلاس‌های مجازی و تدریس دروس نظری و تئوری با وجود دشواری‌های فراوان برای تدریس دروس عملی به صورت مجازی همت گماردند.

مدیر گروه طراحی پارچه و لباس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تصریح کرد: این روزها که استفاده از ماسک جزء ضروریات پوششی هر فرد برای سلامت خود و اطرافیانش تلقی می‌شود با طراحی و اجرای ماسک‌های زیبا و خلّاقانه دست به ابتکار زدیم و از آنچه در درس طراحی نقوش سنتی تدریس می‌شود در راستای طراحی ماسک بهره گرفتیم.

اهمیت برگزاری ژوژمان طراحی ماسک برای دانشجویان

‎داودی، برگزاری ژوژمان طراحی ماسک را برای دانشجویان حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: باید به صورت حرفه‌ای‌تر به موضوع پرداخته شود؛ چراکه دانشجویان، هنگام ارائه کار، انگیزه و اشتیاق بیشتری از خود نشان می‌دهند.‎وی یادآور شد: ژوژمان درس ارائه کار نهایی دانشجویان رشته طراحی دوخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با عنوان «درسی چون سوزن‌دوزی سنتی، طراحی و چاپ پارچه» با شرکت دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی طراحی و دوخت و حضور جمعی از دانشجویان علاقه‌مند در محل سالن کارگاه طراحی و دوخت دانشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

‎مدیر گروه طراحی پارچه و لباس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تشریح کرد: یکی از دروس رشته طراحی دوخت با عنوان طراحی نقوش سنتی تدریس نقوش پایه و اساس(اسلیمی‌ها و ختایی‌ها) در قالب فیلم و تصاویر آموزش داده شده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 11:11
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر