چاپ کردن این صفحه

رحیمی زارچی خبرداد: از دغدغه هوشمندسازی کلاسهای آموزشی مدارس سما یزد تا رونمایی از سامانه جدیدآموزشی مطلب ویژه

توسط 31 شهریور, 1399 438 0

دکتر رحیمی زارچی خبرداد:

از دغدغه هوشمندسازی کلاسهای آموزشی مدارس سما یزد تا رونمایی از سامانه جدیدآموزشی 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا یزد دکتر محمدرضا رحیمی زارچی معاون آموزشهای عمومی و مهارتی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت، هوشمندسازی کلاسهای دانش آموزان مدارس سما یزد از زمان شیوع بیماری کرونا با نگاهی تکنیکی و فنی مسوولان این مدرسه یا درواقع با رفع نیازهای آموزشی مجازی دانش آموزان در حوزه تکنولوژی آموزشی هوشمند مورد اهتمام ویژه قرار گرفت.

وی افزود: در ماجرای کرونا مدرسه و دانش‌آموزان به‌شدت نیازمند ارتباط با هم بودند تا اینکه تخته های برد هوشمند کلاس ها با تکنولوژی آموزشی در این شرایط  بکار گرفته شد.

رحیمی زارچی تصریح کرد: روند هوشمندسازی مدارس و مشکلات دانش آموزان با سامانه شاد- و واتساپ و سایر ندم افزارهای مشابه ، با توجه به فضایی که خود تکنولوژی برای خود گشود–انگیزه دار شد تا با طراحی این سامانه مختص مدارس سما واحد یزد نیازهای خود در حوزه آموزش، مدرسه و ارتباط از راه دور پاسخ داده شود.

در ادامه گفتگو، ابراهیم حاجی زاده مسئول بخش فن آوری اطلاعات مدارس سما واحد یزد درباره راه اندازی سامانه جدید هوشمند آموزشی بیان کرد: بررسی های انجام شده نیز این مساله را به‌خوبی نشان می‌دهد که آموزش دوره کرونا در کشور بیش از وابستگی به امکانات درون مدرسه، وابسته به امکانات تکنولوژیکی درون خانه شده است.

وی اظهارکرد: زمانی که مشکلاتی مانند عدم جوابگویی نرم افزارهای قبلی مثل اسکای روم و lms (ال ام اس) و نداشتن امنیت اطلاعات کاربران واتساپ بخصوص برای دانش آموزان و نگرانی والدین در این رابطه، به دلیل مواردی مانند دشوار بودن استفاده با این برنامه ها برای دانش آموزان، نداشتن زبان فارسی، عدم امکان ضبط کلاسها، امکان ، نداشتن دسترسی فضای کاربری به دانش آموزان ، همه این موارد انگیزه ای برای پیگیری ویژه در طراحی سامانه ای بصورت ترکیبی از این نرم افزارها البته بدون داشتن مشکلات قبلی و رفع آنها جهت مدارس سما یزد را شامل شد.

حاجی جازه در ادامه به امکانات خاص تیم پشتیبان طراحی سامانه سما یزد در این شکل گیری نرم افزار مد نظر داشته اند را مثل امنیت بالای فضای کاربری این سامانه برای دانش آموزان در فضای مجازی، امکان چند تصویر برای کاربران باهم، ایجاد فضای اختصاصی برای هر یک از دانش آموزان، مشخص بودن برنامه زمانبندی کلاسهای دانش آموزان درطول هفته دراین سامانه ، امکان ضبط کلاس برگزارشده در آرشیو پنل خود دانش آموز و قابلیت استفاده مجدد از مطالب گفته شده اشاره کرد.

مسوول فن آوری و اطلاعات سما یزد در حاشیه برنامه های گفته شده اضافه کرد: این سامانه با استفاده از نرم افزار مدل که یک برنامه آزمون ساز طراحی سوالات درسی معلمان بصورت تستی و تشریحی است، قابلیت مشاهده و بارگزاری فایلهای مورد نیاز برای استفاده دانش آموزان ، فعال کردن دو طرفه تصویر وصدا برای معلم و دانش آموز راعنوان کرد.

وی اظهار کرد: تیم پشتیبانی شرکت طراحی این نرم افزار در هر زمان، قابلیت ارتقای برنامه و افزودن امکانات جدید را به سامانه بنا به درخوست فن آوری و اطلاعات مدارس سما یزد را میسر کرده است.

حاجی زاده گفت: این سامانه هوشمند آموزشی، درحال حاضر قابلیت اتصال بصورت الکترونیکی به وایتبرد هوشمند کلاسهای مدرسه سنا یزد را با تصویر و صدای شفاف دارد و ۶۰ کلاس درسی مدرسه به این سامانه مجهز شده است.

وی خاطرنشان کرد: نرم افزار سامانه آموزشی مدارس سما یزد باترکیب از دو برنامه وبینار آنلاین اپن سورس و بیگ بلوباتن در کنار برنامه مدل جایگزین برنامه شاد آموزش و پرورش در سما یزد شد.

شایان ذکر است که این سامانه هوشمند مختص دانش آموزان و معلمان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی یزد طراحی و برنامه ریزی شده و بطور آزمایشی به مدت یکماه و بعداز رفع یکسری از مشکلات احتمالی  و بدور از استرس و نگرانی برای فرزندان و والدین ، براحتی در حال استفاده می باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 01 مهر 1399 16:54
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر