چاپ کردن این صفحه

تمدید 2ساله مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه آزاد اسلامی یزد / نقش ۶۰ ایده فناورانه در توسعه اقتصاد و اشتغال استان مطلب ویژه

 دکترمحمد میرجلیلی عنوان کرد،

تمدید 2ساله مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه آزاد اسلامی یزد / نقش ۶۰ ایده فناورانه در توسعه اقتصاد و اشتغال 

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: ۶۰ ایده فناورانه این مرکز پس از گذراندن دوره‌های پیش‌رشد و رشد توانستند نقش مؤثری در توسعه اقتصادی کشور و اشتغالزایی داشته باشند.

 دکتر محمد میرجلیلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در یزد از تمدید دوساله مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوری خبر داد و اظهار کرد: این مرکز تاکنون پذیرای بیش از ۱۰۰ ایده فناورانه بوده که بیش از ۶۰ مورد آن پس از گذراندن دوره‌های پیش‌رشد و رشد توانسته‌اند به‌صورت فعال ادامه همکاری دهند و نقش مؤثری در رشد و توسعه اقتصادی کشور و اشتغالزایی داشته باشند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد عنوان کرد: کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی طی مجوز مورخ ۵ مهر ۹۹ با تمدید فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور مشترک بین پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به مدت دو سال تا پایان سال ۱۴۰۰ موافقت کرد.

وی افزود: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد اکنون با حضور ۲۲ شرکت فعال در زمینه فناوری‌های نوین در تهیه مواد و تجهیزات پیشرفته پلیمری، سرامیکی و فلزی، نساجی و علوم انسانی و معماری و هنر فعالیت دارد.

میرجلیلی اضافه کرد: از مجموع ۲۲ شرکت حاضر در این مرکز، چهار شرکت موفق به دریافت مجوز دانش‌بنیان شده‌اند و همکاری مؤثر و سازنده‌ای با پارک علم و فناوری استان یزد دارند.

وی تصریح کرد: این مرکز فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ در دانشگاه آزاد اسلامی یزد به‌صورت تخصصی در حوزه صنعت نساجی و پوشاک آغاز کرد و در سال ۱۳۹۰ با اخذ مجوزهای لازم از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت عمومی به فعالیت خود تاکنون ادامه داده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مهر 1399 11:38
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر