بسم الله الرحمن الرحیم 

12 آذر, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

دکتر یاسینی مطرح کرد: بررسی تأثیر ازن روی سالم‌سازی مغزهای خوراکی/ غنی‌سازی ترکیبات غذایی با امگا ۳ ممکن است؟ مطلب ویژه

دکتر یاسینی در گفتگو با آنا واحد یزد عنوان کرد؛

بررسی تأثیر ازن روی سالم‌سازی مغزهای خوراکی/ غنی‌سازی ترکیبات غذایی با امگا ۳ ممکن است؟

رئیس مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: این مرکز تأثیر ازن روی سالم‌سازی مغزهای خوراکی را بررسی و در زمینه‌های مختلف با دبیرخانه کنسرسیوم امنیت غذایی همکاری می‌کند.


 سیدعلی یاسینی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره همکاری مرکز تحقیقات محصولات سالم و ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با دبیرخانه کنسرسیوم امنیت غذایی استان مرکزی واقع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک اظهار کرد: حوزه‌هایی که این مرکز برای همکاری پیشنهاد داده متعدد بوده و برای نمونه اکنون در حال تحقیق  تأثیر ازن روی سالم‌سازی مغزهای خوراکی هستیم که به کنسرسیوم امنیت غذایی پیشنهاد همکاری در این زمینه داده‌‌ایم.


وی افزود: همکاری این واحد دانشگاهی با کنسرسیوم امنیت غذایی در زمینه‌های مختلف از جمله شیرینی‌جات ویژه شیرینی‌های سنتی یزد، روغن‌ها و فرآورده‌های روغنی ویژه فراورده‌های کنجدی، فراورده‌های لبنیات، آبمیوه و نوشیدنی‌ها، غذاهای سنتی, فرآورده‌های پروبیوتیک، بافت و خواص بیوفیزیک مواد غذایی، استخراج ترکیبات فراسودمند از ضایعات مواد غذایی، غذاهای فراسودمند، قند، نبات، عصاره، اسانس و کاربرد آنها خواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: با توجه به تعدد حوزه‌های تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و تجارب موفق آن، مسئولیت دبیرخانه کنسرسیوم امنیت غذایی به این واحد دانشگاهی سپرده شد و ما همه انرژی خود را صرف همکاری با این کنسرسیوم می‌کنیم.

 

 

تازه‌ترین فعالیت مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

سید علی یاسینی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یاسینی اضافه کرد: اعتقاد دارم که هم‌افزایی توان واحدهای دانشگاهی که هدف مشترک دارند، رسیدن دانشگاه را به این هدف تسریع می‌کند و مانع تکرار پروژه‌ها، دوباره‌کاری و اتلاف انرژی خواهد شد. برای رسیدن به هدف مشترک، انجام کار هماهنگ و ایجاد کنسرسیوم ضروری بوده تا همراه و همپای آن حرکت کنیم که اکنون آغاز این همکاری کلید خورده است.

 وی درباره تازه‌ترین فعالیت مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد عنوان کرد: اکنون همزمان در زمینه تأثیر ازن روی سالم‌سازی مغزهای خوراکی، جلوگیری از دوفازی شدن فرآورده‌های روغنی و غنی‌سازی برخی ترکیبات مانند ارده و حلواارده با امگا ۳ پروژه‌هایی را تعریف کرده و مشغول کار تحقیقاتی هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 01 آبان 1399 15:00
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.