بسم الله الرحمن الرحیم 

10 آذر, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

دکتردهقانی‌اشکذری خبرداد؛ کسب مقام اول استان توسط گروه جدید تواشیح دانشجوئی(آوای وصال) / برای نخستین بار راهیابی به فینال مسابقات ملی سازمان اوقاف مطلب ویژه

 دکترمحمدرضا دهقانی‌ اشکذری خبر داد؛

برای نخستین بار راهیابی گروه تواشیح دانشگاه آزاد اسلامی یزد به فینال مسابقات سازمان اوقاف


دکترمحمدرضا دهقانی‌اشکذری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در یزد از حضور گروه جدید تواشیح منتخب دانشجویی (آوای وصال) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برای نخستین سال در چهل و سومین دوره مسابقات سازمان اوقاف وامور خیریه ( بزرگترین رویداد قرآنی) خبر داد.

وی افزود: گروه تواشیح دانشجویی بین‌المللی (شمیم وصال) واحد یزد که سال گذشته حائز رتبه نخست دانشگاه آزاد اسلامی و دومی مسابقات ملی دانشجویان شده بود، امسال با یک ترکیب کاملاً جدید و با نام گروه جدید (آوای وصال) علاوه‌ بر بهره‌گیری از استادان تراز اول و باتجربه ملی، توانست بار دیگر توانایی دانشجویان قرآنی خود را در قالب این هنر دینی زیبا به سایر گروه‌های شرکت‌کننده استان‌ها در این دوره به نمایش عموم بگذارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تاکید کرد: براساس اساسنامه این گروه در شورای فرهنگی واحد یزد و با حمایت همه‌جانبه مسئولان فرهنگی، این دانشگاه با حضور در عرصه مسابقات بزرگ قرآنی مانند جشنواره بین‌المللی نوای رضوی، مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه، مسابقات ملی دانشجویان دانشگاه‌های کشور، مسابقات سرود و تواشیح سازمان بسیج دانشجویی و سایر جشنواره‌های فرهنگی و هنری، جزء برترین‌های این هنر دینی شده و تاکنون حائز افتخارات و ارزش‌های متعددی در این عرصه شده است.

علی زادمهر پیشکسوت فعال قرآنی دانشگاهی استان و سرپرست گروه تواشیح منتخب دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز اعضای جدید امسال گروه (آوای وصال) دانشگاه آزاد اسلامی یزد را حسین مهدی، منصور گل‌محمدی، ابراهیم شادپور، محمدجواد پرهیزکار، محمدحسین نجارزاده و محمد سالاری معرفی و عنوان کرد: همگی این دانشجویان از منتخبان مسابقات شفاهی قرآنی این دانشگاه هستند و در قالب این گروه قرآنی فعالیت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار امسال با توجه به شرایط بیماری منحوس کرونا، مرحله استانی متفاوت، بدون حضار و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، شرکت‌‌کنندگان در مسابقه در این دوره به‌صورت مجازی و منتخبان مرحله استانی پس از آنالیز کلی، مستقیماً از استان‌های منتخب خود وارد مرحله فینال ملی این دوره می‌شوند.

به گزارش آنا در تاریخ برگزاری مسابقات همخوانی و تواشیح سازمان اوقاف، این دومین مرتبه است که گروه تواشیحی و مدیحه سرایی از دانشگاه آزاد اسلامی و از واحد یزد در جمع گروههای برتر و فینالیستهای مسابقات ملی سازمان اوقاف کشور در این رویداد بزرگ قرآنی حضور خواهد داشت.

مسابقات ملی همخوانی و تواشیح و دعاخوانی چهل و سومین دوره سازمان اوقاف و امور خیریه قرار است آبان سال جاری و همزمان با سالروز ولادت رسول اکرم(ص) برگزار شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 01 آبان 1399 14:54
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.