بسم الله الرحمن الرحیم 

12 آذر, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

نصیری‌زاده در گفتگو با آنا یزد تشریح کرد؛ پرونده ضدکرونایی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در یک نگاه/ وقتی همه امکانات علیه کووید - ۱۹ بسیج می‌شود مطلب ویژه

نصیری‌زاده در گفتگو با آنا یزد تشریح کرد؛

پرونده ضدکرونایی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در یک نگاه/ وقتی همه امکانات علیه کووید - ۱۹ بسیج می‌شود

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: ساخت دستگاه تب‌سنج با قابلیت اندازه‌گیری میزان تب و اکسیژن محلول در خون و دستگاه ضدعفونی‌کننده با استفاده از گاز ازن و اشعه UV ازجمله اقدامات علمی این دانشگاه علیه کروناست.

 پرونده ضدکرونایی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در یک نگاه/ وقتی همه امکانات علیه کووید - 19 بسیج می‌شود

دکتر نوید نصیری‌زاده در گفتگو با خبرنگار آنا از یزد در تشریح اقدامات علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد علیه مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد:  این واحد دانشگاهی از آغاز شیوع ویروس کرونا با استفاده از تجارب و تخصص انجمن علمی روباتیک دانشجویی، موفق به تولید دستگاه تب‌سنج با قابلیت اندازه‌گیری میزان تب و اکسیژن محلول در خون و  دستگاه ضدعفونی‌کننده کارکنان با استفاده از گاز ازن و اشعه UV شده است.

وی افزود: شرکت دانش‌بنیان داروسازی نانوکیمیای کویر یزد از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور مستقر در واحد دانشگاهی یزد با کاهش ظرفیت تولید محصولات قبلی و تمرکز بر روی تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده محیطی و محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست(با برند فارماسین) با حداکثر ظرفیت و توان تولید و با حمایت استانداری و فرمانداری به تولید انبوه محصولات برای تأمین نیازهای استان و نیاز سایر استان‌های کشور اقدام کرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تبیین کرد: در همین راستا کارگاه طراحی و دوخت این واحد دانشگاهی به تهیه و دوخت ماسک در مقیاس انبوه و ارائه به مراکز بهداشتی اقدام کرد.

عضو هیات علمی این دانشگاه گفت: از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد علیه کرونا، می‌توان به همکاری با صدا و سیمای مرکز یزد به‌منظور استفاده از علم و تجربه استادان برجسته این واحد دانشگاهی به‌ویژه پزشکان و متخصصان برای ارائه آموزش‌های مختلف نام برد.

نصیری‌زاده خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره این واحد دانشگاهی هم به‌منظور حفظ آرامش و مدیریت ترس، استرس و اضطراب مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا اقدام به ارائه مشاوره تلفنی کرده تا بتواند با استفاده از حداکثر ظرفیت‌ها و توان موجود آزمایشگاهی، کارگاهی، علمی و تجربی اعضای هیئت علمی در زمینه‌های مختلف برای ارتقای بهداشت و سلامت جسمی و روانی هموطنان گامی مؤثر بردارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 05 آبان 1399 14:12
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.