بسم الله الرحمن الرحیم 

07 بهمن, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

المدرسی خبر داد، ۳هزار و۳۰۰ نفر دانشجوی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل در واحد یزد/ آغاز ثبت نام مقطع تحصیلات تکمیلی سال ۱۴۰۰ مطلب ویژه

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد؛

۳هزار و۳۰۰ نفر دانشجوی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل واحد یزد /آغاز ثبت‌نام مقطع تحصیلات تکمیلی سال ۱۴۰۰

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از آغاز ثبت نام مقطع تحصیلات تکمیلی سال ۱۴۰۰ با ۷۵ گرایش کارشناسی ارشد و ۲۶ گرایش دکتری‌ خبر داد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، دکتر سیدعلی المدرسی، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت‌: ثبت‌نام داوطلبان دکتری تخصصی برای سال ۱۴۰۰ از طریق سازمان‌سنجش آغاز شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون تا روز ۹ آذر فرصت دارند با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به  ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی گفت: در مجموعه علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم پایه در مجموع ۲۶ رشته دکتری در واقع  شامل مشمولان شرکت در آزمون سازمان سنجش سال ۱۴۰۰ این دانشگاه خواهند بود.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تبیین کرد: در بسیاری از رشته‌های ارشد و دکتری با توجه به تعداد استقبال زیاد داوطلبان شرکت‌کننده در آن  مقطع تحصیلی، در واقع  پذیرش متقاضیان را با سختی روبه‌رو ساخته و توصیه می‌شود تا داوطلبان‌، منابع علمی مرتبط با رشته آزمون خود را دقیقاً مطالعه داشته باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه‌ آزاد اسلامی یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یزد در سال ۱۴۰۰ پذیرش خود را در رشته‌های مختلف انجام‌ می‌دهد و بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی دکتری، آزمون شفاهی مصاحبه هم برگزار می‌شود که در صورت ادامه روند محدودیت کرونا، این مصاحبه به احتمال زیاد به‌صورت مجازی برگزار می‌شود که دستورالعمل‌های مرتبط در زمان مذکور اعلام خواهد شد.

تحصیل ۸ هزار‌ و ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی‌ واحد‌ یزد

این مسئول دانشگاهی خاطرنشان کرد: در مجموع‌ ۸‌هزار‌ و ۲۰۰‌ دانشجو در دانشگاه  آزاد اسلامی یزد در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به‌ تحصیل هستند که در مقطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری‌، در کارشناسی ارشد ۲‌هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو و در مقطع دکتر۸۰۰ دانشجو مشغول‌ به‌ تحصیل هستند.

المدرسی‌ بیان کرد: واحد جامع استان یزد با دارابودن ۷۵ گرایش کارشناسی ارشد و ۲۶ گرایش دکتری در واقع دارای کرسی آموزشی و گروه آموزشی در این واحد دانشگاهی توسط همکاران خدوم آموزش درحال خدمت‌رسانی به دانشجویان گرامی هستند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی یزد یادآور شد: این دانشگاه با ۱۷۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۵ استاد تمام ، ۲۰ دانشیار و نزدیک به ۷۰ استادیار در دانشکده‌های علوم‌انسانی ، فنی‌مهندسی‌، هنر و معماری، پزشکی و مجموعه علوم پایه، مشغول خدمت‌رسانی به علاقه‌مندان به‌کسب علم و دانش است.

المدرسی افزود: داوطلبان  مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری  سال ۱۴۰۰ می‌توانند با مراجعه به سایت «www.sanjesh.org» نسبت به نام‌نویسی خود اقدام  و متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد هم باید از طریق این سایت ثبت‌نام کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 آذر 1399 22:35
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.