بسم الله الرحمن الرحیم 

06 بهمن, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

خبرگزاری آنا مطرح کرد، تدوین موضوعات پژوهشی در برنامه علمی نساجی/ پاسخ به مشکلات پژوهش دانشجویان قطب صنعت کشور مطلب ویژه

برنامه علمی نساجی و پوشاک پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی به استان یزد، قطب صنعت نساجی در کشور واگذار شده که تا کنون هزار و ۸۵۵ زمینه پژوهشی در راستای تعریف 9 چالش حاکم بر صنعت نساجی و پوشاک تهیه شده است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا یزد، محصولات صنعت نساجی پس از مواد غذایی در درجه دوم اولویت برای هر خانواده است. استان یزد قطب صنعت نساجی در کشور است، به گونه ای که دومین حجم سرمایه گذاری صنعتی در استان یزد با اشتغال 25 هزار نفر، مربوط به صنعت نساجی است.

از همین رو برنامه علمی نساجی و پوشاک پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی به این استان واگذار شد.
«پایش آزاد» مخفف «پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکهای دانشگاه آزاد اسلامی» است که به دنبال تبدیل چالش های کلان کشور به زمینه های پژوهشی است تا استاد و دانشجو بتوانند بر اساس آن موضوع پایان نامه و یا رساله را تعریف کنند.

این طرح ۴۰ برنامه علمی دارد که یکی از آنها برنامه علمی نساجی و پوشاک است.
۹ چالش برنامه علمی صنعت نساجی
دکتر محمد میرجلیلی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به عنوان مجری این برنامه علمی از سال 97 کار خود را آغاز کرد.

تدوین نظام موضوعات نساجی و پوشاک از بین استادان صاحب نظر در رشته نساجی و پوشاک و سایر رشته های مرتبط آن از دانشگاه های آزاد اسلامی استان یزد و سایر استانها، دانشگاه های دولتی کشور و همچنین خبرگان صنعتی صورت گرفته است.

در نهایت 9 چالش اساسی حاکم بر صنعت نساجی و پوشاک کشور احصا شد و بر روی سامانه «پژوهشیار» بارگذاری شد.
در تدوین این نظام موضوعات، سعی شده است برای نخستین بار در کشور ارتباط بین رشته های گوناگون به خصوص رشته های علوم انسانی با مباحث برقرار شود.

این اقدام می تواند موجب تحولی عظیم در این رشته ها و همچنین هدفمند کردن پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی در قالب نیازهای اصلی و فرعی صنعت نساجی و پوشاک شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 آذر 1399 22:03
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.