چاپ کردن این صفحه

با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان درمعراج الشهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد رونمایی شد.

با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان درمعراج الشهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد رونمایی شد.

رونمایی از کتاب سفرنامه‌ یک نویسنده یزدی به سوریه/ جاده یوتیوب

به گزارش خبرگزاری آنا یزد مراسم رونمایی از کتاب ( جاده یوتیوب) با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان یزد و دانشگاه  آزاد اسلامی یزد در معراج الشهدای گمنام هشت شهید گمنام مسجد شهید صدوقی واحد یزد رونمایی شد.

 نویسنده این سفرنامه ، پیش از این چندین کتاب با موضوع شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نوشته بود  و از جمله این آثار می‌توان به «عمار حلب» و «قصه دلبری» از شهید مدافع حرم محمدحسین محمدخانی اشاره کرد.

محمدعلی جعفری درباره چرایی انتخاب این عنوان برای کتابش گفته است: نام کتاب «جاده یوتیوب» برگرفته از یک اصطلاح در بین مدافعان حرم در سوریه بود هنگامی که در یکی از بزرگراه‌های دمشق حرکت می‌کردیم ناگهان با یک خاکریز وسط برزگراه روبرو شدیم و پیش از این خاکریز در بخشی از جاده گاردریل‌هایی را دیدیم که کنار جاده بریده شده و به شکل یک دور برگردان تبدیل شده بودند، دلیل این رویداد را پرسیدم و همراهانم گفتند اگر جاده را بدون توجه به خاکریز دنبال کنیم، قطعاً به قلب داعش خواهیم رفت و در نهایت سر از تنمان جدا خواهد شد و فیلممان در یوتیوب برای جهان پخش خواهد شد این رویداد برایم عجیب بود؛ لذا تصمیم گرفتم تا نام کتاب را «جاده یوتیوب» بگذارم.

کتاب «جاده یوتیوب» از 15 فصل تشکیل شده که نویسنده در آن، خاطرات این سفر پرماجرا را از دو روز قبل از سفر آغاز و تا پایان آن ادامه داده است و بخش پایانی کتاب نیز به ارائه تصاویری از حضور نویسنده در بخش‌های مختلف سوریه به همراه مدافعان حرم اختصاص دارد.

گفلتنی است این مراسم همراه با اجرای گروه سرود عاشقان ولایت یزد ، خاطره گویی یکی از همرزمان شهدای مدافع حرم در سوریه خاصه شهید محمدخانی ، سخنرانی مسئولان فرهنگی و هنری استان و دانشگاه همراه بود.

 

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر