بسم الله الرحمن الرحیم 

11 اسفند, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

معاون دانشگاه آزاد اسلامی یزد تشریح کرد: همایش ملی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی بصورت برخط و مجازی / تمدید ارسال مقاله تا ۳۰ بهمن‌ ماه مطلب ویژه

معاون دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

همایش ملی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی برگزار می‌‌شود/ ارسال مقاله تا ۳۰ بهمن‌

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد از برگزاری چهارمین همایش ملی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی سنجش از دور و (GIS) در آمایش سرزمین در این واحد دانشگاهی خبر داد.

دکترسیدعلی المدرسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در یزد درباره برگزاری همایش ملی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی سنجش از دور و (GIS) در آمایش سرزمین اظهار کرد: امسال بنا به شرایط کرونا چهارمین دوره از این همایش ملی را با همکاری گروه آموزشی انجمن سنجش از دور و GIS دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری یزد، روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند سال جاری به‌صورت برخط مجازی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: چهارمین دوره این همایش ملی با تأکید بر استفاده از فناوری‌های پیشرفته و به‌روز در مدیریت جامع، طرح‌های منطقه‌ای و شناساندن جدیدترین روش‌های آمایش سرزمین با بهره‌گیری از تکنیک‌های سنجش از دور و GIS به معرفی زمینه‌های تحقیقاتی و جایگاه بین‌رشته‌ای این تخصص ارزشمند می‌پردازد.

دبیر برگزاری چهارمین همایش ملی کاربرد مدل‌های پیشرفته تحلیل فضایی (سنجش از دور و (GIS) در آمایش سرزمین گفت: تشکیل واحدهای مدیریتی در استان‌ها برای استفاده از این تکنیک‌ها، موجب آشنایی متخصصان با جدیدترین دستاوردهای محققان در زمینه آمایش سرزمین و توسعه پایدار با استفاده از سنجش از دور و GIS می‌شود.

المدرسی عنوان کرد: وب‌ سایت چهارمین همایش کاربرد مدل‌های پیشرفته فضایی(سنجش از دور و GIS) در آمایش سرزمین فعالیت خود را آغاز کرده و با توجه به استقبال بی‌نظیر محققان و شرکت‌کنندگان و درخواست شمار بسیاری از علاقه‌مندان، دبیرخانه این همایش مهلت ارسال مقالات را تا ۳۰ بهمن‌ تمدید کرد و آماده ثبت‌نام و دریافت مقالات دانشجویان، استادان، پژوهشگران، نخبگان و صاحب‌نظران است.

وی مطرح کرد: موضوعات و محورهای این همایش، فناوری‌های پیشرفته سنجش از دور و GIS، تحلیل فضایی و پوششی کاربردهای اراضی در آمایش سرزمین،توسعه صنعتی، اقتصادی و کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوین، علوم کشاورزی، منابع طبیعی، محیط‌زیست و زمین‌شناسی، کشف و استخراج معادن، برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و سیاسی، جغرافیای طبیعی، پزشکی، مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی، توریسم و اکوتوریسم، علوم ژئوماتیک SDI و LIS، رادار و تکنیک‌های مختلف SAR و تصاویر فرا طیفی، شهر هوشمند، خدمات شهری، حمل‌ونقل و ترافیک- مدیریت خدمات و مکان‌یابی‌های بهینه و کاهش تلفات توزیع منابع را شامل می‌شود.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد خاطرنشان کرد: موارد صدور گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان در صورت شرکت در کارگاه آموزشی همراه با لوح فشرده (CD) پکیج مقالات همایش به آدرس پستی نویسندگان ارسال می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 بهمن 1399 11:17
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.