بسم الله الرحمن الرحیم 

24 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد عنوان کرد؛ نقش مؤثر انجمن‌ها و تشکل‌ها در تقویت رویکرد مطالبه‌گری مطلب ویژه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: نقش انجمن‌ها و تشکل‌ها در تقویت رویکرد مطالبه‌گری بسیار مؤثر بوده است و این نقش می‌تواند با کمک نشریه، تریبون‌ها و مناظرات صورت پذیرد.

 

نقش مؤثر انجمن‌ها و تشکل‌ها در تقویت رویکرد مطالبه‌گری

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، دکتر محمدرضا دهقانی‌اشکذری در دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با تأیید فعالیت‌ انجمن‌ها اظهار کرد: اعضای انجمن‌ها بدون توقع مقام یا انگیزه مالی خالصانه مشغول به کار هستند. نقش انجمن‌ها و تشکل‌ها در تقویت رویکرد مطالبه‌گری بسیار مؤثر بوده که این نقش می‌تواند با کمک نشریه، تریبون‌ها و مناظرات صورت پذیرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد یزد خواستار تبیین گفتمان با رویکرد افزایش انگیزه، نشاط و تقویت امنیت ذهنی استادان، کارمندان و دانشجویان در محیط دانشگاه توسط انجمن شد.

آمادگی انجمن اسلامی اساتید برای حل مشکلات دانشگاه

دبیر انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز با معرفی کلی و عملکرد این انجمن گفت: یکی از نکات مهم تعیین راهکارها برای جلب همکاری استادان در تشکل‌ها و کارگروه‌های مشخص شده و از بخشنامه‌های جدید می‌توان در این راستا استفاده کرد. انجمن اسلامی اساتید آمادگی دارد از همه توان خود برای کمک به حل مسائل دانشگاه استفاده کند و کمک‌حال مسئولان دانشگاه باشد.

حمیدرضا شرافت افزود: انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی یزد قصد دارد با صدور بیانیه در مناسبت‌های مختلف و انتشار نشریه، به‌صورت فعال در تبیین سیاست‌های این تشکل، دغدغه استادان و بسط آزاداندیشی حضور یافته تا شاید بتواند بخشی از وظایف و مسئولیت‌هایی که نظام اسلامی از دانشگاه و نخبگان علمی دارد را جامه عمل بپوشاند.

وی عنوان کرد: انجمن اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی یزد اکنون دارای ۵۰ عضو ثبت شده در سامانه امتداد است و به لحاظ توان در مقایسه با سایر تشکل‌ها کاملاً فعال، پویا و مؤثر بوده که تقاضای عضویت بدون رأی نماینده انجمن در شورای فرهنگی دانشگاه را هم دارد.

به گزارش آنا، در ادامه جلسه، دیگر اعضای هیئت علمی انجمن اسلامی استادان دانشگاه آزاد اسلامی یزد بر لزوم توسعه عدالت در دانشگاه و استفاده بیشتر از توان و ظرفیت همه استادان علاقه‌مند و نیز لزوم بهره‌مندی از حضور و مشارکت بیشتر استادان در تصمیم‌گیری‌ها در سطح دانشکده و دانشگاه مطالبی را بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.