بسم الله الرحمن الرحیم 

24 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

در سفر ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی به استان یزد صورت گرفت+ گزارش تصویری

در سفر به استان یزد

دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد/ بازدید از رصدخانه و مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان یزد، سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد.
دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد/ بازدید از رصدخانه و مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه به استان یزد، سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد.

در این سفر «مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد» به عنوان اولین مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح سرای نوآوری فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح و از واحدهای فناور و شرکت‌های مستقر در این سرا بازدید کرد.

در ادامه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز تخصصی رباتیک و هوش مصنوعی، واحد فناور پویانمایی نویان ایساتیس، واحد فناور تولید رنگدانه گیاهی اسپندا، واحد فناور نوین شاد یزد، شرکت زخم پوشش نوین و واحد فناور طراحی المان و مبلمان شهری معاصر یزد نیز بازدید و با مسئولان این واحدها گفت‌وگو کرد.

بازدید دکتر طهرانچی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه های سفر خود به استان یزد، با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت، ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام، با شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کرد و در ادامه از رصدخانه واحد تفت، مرکز تحقیقات سازه و زلزله و مهمانسرای این واحد دانشگاهی بازدید و پیشنهاداتی برای ارتقای کاربری این واحد ارائه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از رصدخانه واحد تفت، بر لزوم راه‌اندازی کانون‌های نجوم تأکید کرد و گفت: رصدخانه واحد تفت که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی در سطح کشور است، ظرفیت بسیار خوبی است که در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و می تواند با راه‌اندازی اردوگاه ملی نجوم، میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان این دانشگاه و دیگر مراکز علمی کشور به منظور آشنایی با مفاهیم رصد و استهلال ماه باشد.

همچنین دکتر طهرانچی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت نیز پیشنهاد ایجاد مرکز آموزش زمین‌لرزه و پدافند غیرعامل را مطرح کرد و گفت: تجهیزات بروز و استاندارد در این مرکز تحقیقاتی وجود دارد که می توان با تبدیل کاربری آن به آزمایشگاه ملی زلزله، شرایطی را فراهم کرد که تمامی دانشجویان رشته‌های مرتبط با سازه و زلزله، بتوانند از خدمات این مرکز استفاده کنند. همچنین این مرکز تحقیقاتی دارای قابلیت برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت برای شهرداران، مدیران بحران و... است.

وی ادامه داد: در کنار آموزش‌های تخصصی، ایجاد موزه تاریخ لرزه‌نگاری ایران و شبیه‌سازی زلزله‌ بم، بوئین زهرا، کرمانشاه و... می تواند دانشجویان و دانش‌آموزان را در سطوح مختلف با این علم آشنا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: واحد تفت دارای یک مهمانسرای دوطبقه با زیربنایی بیش از ۳ هزار مترمربع دارای و ۵۳ سوئیت و اتاق است که می توان از آن برای اردوهای ملی دانش‌آموزی و دانشجویی نجوم و زلزله استفاده کرد.

برگزاری هفتاد و یکمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بازدید از واحد تفت، در هفتاد و یکمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد حضور یافت.

دکتر طهرانچی در این جلسه ضمن تشریح سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی، به ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان یزد، اشاره کرد و گفت: واحدهای دانشگاهی باید براساس مأموریت‌گرایی زمینه‌محور، برای توسعه برنامه‌های خود و کمک به استان فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راهبردهای کلان سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه، افزود: «کیفیت‌بخشی، رشد علمی و کارآمدسازی نظام آموزشی و تلاش در جهت نزدیکی به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و انطباق حداکثری رشته‌های تحصیلی و محتواهای آموزشی با نیازهای آمایشی»، «توانمندسازی علمی واحدهای دانشگاهی منتخب»، «تقویت قابلیت پاسخگویی به نیازهای آمایشی و کنشگری فعال شبکه واحدهای دانشگاهی در توسعه محلی و پیشرفت اقتصادی»، «توسعه فعالیت‌ها در زمینه فناوری، نوآوری و کارآفرینی با نقش آفرینی فعال در زیست بوم‌های محلی» و... از جمله راهبردهای کلان این سند است.

وی با اشاره به چرخش‌های تحول‌آفرین در سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: «چرخش تحول‌آفرین از رشد کمی، فیزیکی و غیرهدفمند واحدهای دانشگاهی به توسعه کیفی همراه با بازمعماری واحدها»، «چرخش تحول‌آفرین از اقتصاد شهریه‌محور به پایداری اقتصادی مبتنی بر درآمدزایی از جریان یادگیری تحول‌آفرین و پژوهش و نوآوری کارآمد»، «چرخش تحول‌آفرین از ناکارآمدی فرهنگی و تربیتی به اجتماع تربیتی، فرهنگی و هویتی»، «چرخش تحول‌آفرین از عرضه‌محوری مقاله‌گرا به تقاضامحوری و پاسخگویی اثربخش» و... جزو مهم‌ترین چرخش‌های تدوین شده در این سند است.

http://iau.ir/fa/album/262

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 شهریور 1400 09:28
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.