بسم الله الرحمن الرحیم 

24 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

المدرسی خبر داد؛ اجرای طرح «اراسموس موبیلیتی» در دانشگاه ارادوئا رومانی مطلب ویژه

مدیر گروه ارشد جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از اجرای طرح اراسموس موبیلیتی در دانشگاه ارادوئا رومانی خبر داد.

 

اجرای طرح «اراسموس موبیلیتی» در دانشگاه ارادوئا رومانی

سیدعلی المدرسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در یزد از اجرای طرح اراسموس موبیلیتی در دانشگاه ارادوئا رومانی خبر داد و اظهار کرد: گروه جغرافیای دانشگاه آزاد اسلامی یزد از دو سال قبل ارتباطات علمی خود را با این دانشگاه با توجه به شرایط خاص جغرافیایی آن و در راستای ارتباطات بیشتر استادان جغرافیای دو دانشگاه در مسیر ارتقای علمی آغاز کرد.

وی افزود: فرایند طرح اراسموس موبیلیتی در سفر علمی این جانب و احمد استقلال به کشور رومانی و با حضور در دانشکده جغرافیای دانشگاه اورادوئا و ملاقات با مسئولان ارشد این دانشکده شامل رئیس دانشکده جغرافیا و توریسم دانشگاه اورادئا رومانی الکساندر، مسئول روابط بین‌الملل دانشکده واسیلا استاد گروه جغرافیا این دانشکده، یولیان دینکا سوپروایزر انجام گرفت.

مدیر گروه ارشد جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح اراسموس موبیلیتی می‌توان مواردی مانند افزایش ارتباطات بین‌المللی دو دانشگاه در چارچوب پژوهش‌های مشترک بر اساس مفاد تفاهم‌نامه، استفاده از اعضای هیئت علمی بین‌المللی در مجلات پژوهشی مشترک هر دو دانشگاه، بهره‌گیری از توانمندی و تجارب اعضای هیئت علمی دو دانشگاه به‌عنوان استاد مشاور در پایان‌نامه‌های دانشجویان ارشد و دکتری در رشته‌های تخصصی و تنظیم موضوعات پایان‌نامه‌ها بر اساس علایق طرفین و برنامه‌ریزی برای توسعه ارتباطات علمی دانشگاه‌های دو کشور نام برد.

المدرسی تولید مقالات مشترک علمی و پژوهشی و چاپ در مجلات دارای گرید پژوهشی بین‌المللی، توسعه همکاری‌های مجلات در ژورنال‌های isi, isc هر دو دانشگاه در حوزه توریسم و جغرافیا را با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی یزد مجله jrors در عرصه بین‌المللی کار می‌شود و تاکنون ۸ شماره از این مجله را منتشر شده را ازجمله موارد قابل سرمایه‌گذاری در فرآیند ارتباط مشترک علمی دو دانشگاه دانست.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد، برنامه‌ریزی برای استفاده از منابع و داده‌های مورد نظر علمی پژوهش‌های مشترک مورد نظر طرفین، افزایش ارتباطات دانشگاه‌ها در عرصه اعزام دانشجو و استاد برای حضور در دوره‌های مطالعاتی و تعریف عناوین کتاب برای چاپ را از دیگر موارد مدنظر طرفین در این طرح بین‌المللی دانست.

وی گفت: امیدواریم با اجرای طرح برون‌مرزی دانشگاهی اراسموس موبیلیتی، بتوان به‌زودی توفیقات گسترده‌ای را در ارتباطات بین‌المللی علمی به کارنامه این گروه آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اضافه و در میزان جذب دانشجویان این رشته به بازارهای کسب‌وکار دانشجویان این رشته نقش‌آفرینی کرد.

به گزارش آنا، گروه جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در حالی دهمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند که تاکنون ۳۰۰ دانشجو در گرایش جی‌آی‌اس و جغرافیای شهری و برنامه‌ریزی شهری در مقاطع ارشد و دکتری فارغ‌التحصیل داشته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 شهریور 1400 09:28
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.