بسم الله الرحمن الرحیم 

29 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد عنوان کرد + تصویر مطلب ویژه

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جای تبدیل فناوری به نوآوری در کشور خالی بوده و اکنون بهترین فرصت است که این حرکت از دانشگاه آزاد اسلامی و در این مقطع زمانی انجام شود.

 

آغاز تبدیل فناوری به نوآوری از دانشگاه آزاد اسلامی فرصت است

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، دکترروح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی در نشست یک‌روزه مدیران مراکز رشد منطقه ۲ دانشگاه آزاد اسلامی (استان‌های مرکزی، اصفهان و یزد) که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد، اظهار کرد: مردم باید فکرها و برنامه‌ریزی در دانشگاه را بدانند و به آنان اطلاع‌رسانی شود. تجهیزات و امکانات دانشگاهی هم باید برای خدمت‌رسانی به جامعه بوده و محیط دانشگاه محل پلتفرم تبلیغات باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای کارکرد مناسب‌تری در مقایسه با سایر مراکز آموزشی غیردولتی دارد. روند تغییرات در دانشگاه‌ها از دانشگاه آموزشی و پژوهشی در چند دهه اخیر به وقوع پیوسته و دانشگاه‌های نسل جدید ظهور یافته‌اند. تغییرات نسلی در دانشگاه‌های ایران نیز لاجرم باید صورت بگیرد و تحرکاتی صورت پذیرفته و تغییر نسل دانشگاه‌های آموزشی و پژوهشی به دانشگاه نسل سه و چهار با مرمت و جهت‌دهی به سمت دانشگاه کارآفرین امکان‌پذیر است.

آغاز تبدیل فناوری به نوآوری از دانشگاه آزاد اسلامی فرصت است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از برنامه‌های مهم استان یزد ایجاد مراکز رشد اقماری در واحدهای تابعه استان است که زمینه‌ساز ترویج فناوری بین همه دانشجویان و اعضای هیئت علمی خواهد بود. صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می‌آورد. جای تبدیل فناوری به نوآوری در کشور خالی بوده و بهترین فرصت است که این حرکت از دانشگاه آزاد اسلامی و در این مقطع زمانی انجام شود.

به گزارش آنا، در این جلسه‌ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی مراکز رشد در سال جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از دیگر برنامه‌ها ارائه گزارش عملکرد و پیشنهاد برنامه عملیاتی مراکز تا پایان سال جاری بود که توسط مدیران ارائه شد.

هدف از برگزاری نشست مدیران مراکز رشد مناطق دانشگاه آزاد اسلامی، آشنایی با مشکلات مراکز رشد، برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای مدیران، بازدید میدانی از فعالیت مراکز رشد و بررسی برنامه‌های عملیاتی آنهاست که جلسه‌ای درباره تبیین برنامه‌های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و آشنایی بیشتر مدیران مراکز رشد با اکوسیستم نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 17 مهر 1400 15:54
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.