بسم الله الرحمن الرحیم 

29 مهر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

چهارمین نشست مدیران مرکز رشد منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد برگزار شد+ نمای تصویر مطلب ویژه

 بصورت حضوری و برخط مجازی برگزار شد،

 چهارمین نشست مدیران مراکز رشد منطقه 2دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد

 

به گزارش خبری روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد صبح امروز چهارمین نشست حضوری و برخط مجازی مدیران مرکز رشد منطقه  دو دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد یزد برگزار شد که در این نشست، دکترقباد بهزادی‌پور، مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی همراه با تعدادی از نمایندگان مراکز رشد منطقه 2 دانشگاه  شامل استانهای اراک ، اصفهان و یزد که در سالن شهید سلیمانی حوزه ریاست واحد یزد بصورت حضوری و برخط مجازی برگزار شد عنوان کرد، این نشست با 2 رویکرد،  اول نگاه به فعالیت های شاخصی که در سازمان مرکزی در این راستا صورت گرفته شده و بخش دوم پیرامون شاخصهای ارزیابی هست که انتظار میرود که مدیران مراکز رشد این برنامه ها را پیاده سازی کنند که به اهداف  نهایی  معاونت تحقیقات فن آوری برسیم.

مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار کرد، خوشبختانه شاخهای ارزیابی در این مقوله از 24 مورد به 38مورد شاخص با رصد وبررسی لازم افزایش داده شده است.

وی تبیین کرد ، نکته اول در این جهت حرکت اول در ساختار تفاهم نامه با وزارت علوم که سطح بندی در جهت تشکیل شورای سیاسگزاری برای مرکز رشد و نحوه اخذ مجوز و سرفصلها ایجاد  شود و این اتفاق خوب هم شکل گرفت و در ادامه بحث،  توانمند سازی مدیران مرکز رشد و تیپ قراردادهای مرکز رشد مورد ملاک و مطرح شد.

وی گفت، تشکیل کارگروه توانمند سازی با مدیریت دکترصفری و با هدف شناسایی دوره هایی که خود یک مدیرمرکز باید بگذراند که استارت زده شود تا در برگزاری این دوره ها بصورت مشارکتی خود اعضای کارگروه باشند.  

او تاکید کرد، شاخصهای ارزیابی و نام دوره های مدنظرمراکز رشد با پرداخت حق سرپرستی به مدیران مراکز،  بنا بر میزان فعالیت و براساس تلفیق وزارت علوم و دانشگاه آزاد و با کسب امتیازات  صورت می گیرد که لازم است پارامترهای لازم شامل 3 بخش: فضای لازم جهت اطلاعات کمی و کیفی فضای رشد و ایستگاهای فن آور و در نهایت بحث مادی مراکز رشد باشد.

بهزادی پور در ادامه نشست،  به تشریح هریک از موارد ملاک در شاخهای ارزیابی مرکز رشد مناطق 10گانه پرداخت و در این راستا به پرسشهای مدیران مراکز رشد حاضر در جلسه و در فضای مجازی  پاسخ های لازم داده شد.

در حاشیه نشست ، دکتر محمد رضا دهقانی اشکذری با تسلیت ایام دهه صفر ابراز امیدواری کرد که نقطه آغاز تحول در دوران جدید دانشگاه با رویکرد مسئولان جهادی دانشگاه در حوزه فن آوری بیش از گذشته نمود داشته باشد.

وی اظهار کرد، حوزه فن آوری مستلزم تکمیل زنجیره ارزشمندی است که می توان علمی را منتشر کنیم و آَموزش بدهیم  که منجر به تولید  ثروت گردد.

سرپرست دانشگاه آزاد استان یزد، ساختار متناسب با این زنجیره که با تشکیل سراهای نوآوری و مراکز رشد این فضا تسهیل شده که خوشبختانه با نظر و جلب اعتماد دولت همراه بوده است .

وی در پایان تاکید کرد، برکات این نشستها این است که در وهله نخست تجربیات خود را به اشتراک بگزاریم به واحدهای ضعیف تر کمک کنیم تا به سطح ایده آل برسند ونکته دوم در بحث هیات علمی است که در یک دانشگاه کارآفرین دارای هیات علمی متفاوت است واستاد خود نیازمند بروز رسانی اطلاعاتش است تا تجربیات بروز استاد به دانشجو منتقل شود وتجربیاتش منتقل شود و نکته سوم اینکه دانشگاه آزاد یک گام جلوتراز دانشگاههای دیگر است دانشگاهی که ذهن مادی و سرمایه گزاری قوی را دارد.

گفتنی است در حاشیه این نشست منطقه ای دانشگاه آزاد اسلامی، از سراهای نوآوری و مراکز رشد و  فن آوری و شرکتهای فعال دانش بنیان  واحد یزد با حضور مسئولان دانشگاه بازدید و از نزدیک با مجریان هر شرکت دیدن کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 مهر 1400 15:45
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.