چاپ کردن این صفحه

به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در واحد یزد انجام شد+ گزارش تصاویر مطلب ویژه

به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی،

با حضور مسئولان دو بخش پلیس امنیت و فتا استان در واحد یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد، با همت اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان و به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا، نشست تخصصی مسئولان پلیس امنیت و پلیس فتای یزد با مدیران حراست واحدهای دانشگاهی استان در سالن کنفرانس شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، همزمان با هفته نیروی انتظامی نشست تخصصی مسئولان پلیس امنیت و پلیس فتای یزد با مدیران حراست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سالن کنفرانس شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد.

سرپرست پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد در این نشست اظهار کرد: با توجه به حضور دانشجویان بومی و غیربومی پس از دوران کرونا در دانشگاه‌ها و شهرها، آمادگی مراکز دانشگاهی به‌خصوص در موضوعات فکری و فرهنگی دانشجویان متأثر از دوران کرونا و حضور گسترده آنان در فضای مجازی ضرورت دارد.

مجتبی باقری اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در دانشجویان برای جلوگیری از تجمعات و ابراز نارضایتی آنان در بیرون از محیط دانشگاه از موضوعات مهم و حائز اهمیت پلیس امنیت و حراست دانشگاه است.

وی بر لزوم توجه به موضوعاتی مانند نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی خارج و داخل دانشگاه، قانونمند کردن تردد دانشجویان خوابگاهی و فرهنگ‌سازی دینی و روانشناختی در بین این جامعه علمی برای استفاده از ظرفیت آنان در خودمراقبتی و تحلیل مسائل داخل و بیرون دانشجویان تأکید کرد.

رئیس پلیس فتای استان یزد هم با تأکید بر شعار سال (پلیس هوشمند، امنیت پایدار) مهم‌ترین موارد امنیتی در فضای مجازی و مسئله روز جامعه را داشتن اطلاعات لازم در فضای مجازی برای اشراف مدیران بر فضای مجازی دانست.

مرتضی ابوطالبی، جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز از فعالان فضای مجازی توسط مجرمان اجتماعی را شگرد جدید این کلاهبرداران عنوان کرد.

وی، داشتن حساسیت لازم در نحوه خریدهای الکترونیکی و فعالیت‌های تراکنشی بانکی را از مهم‌ترین کلاهبرداری‌های اخیر فضای مجازی برشمرد و خواستار حضور آگاهانه و هوشمندانه خانواده‌ها و دانشجویان در امر آموزش، تعامل و ارتباط سازنده و دوسویه با پلیس فتا عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای استان یزد، اعتیاد اینترنتی، قوانین جرائم رایانه‌ای، شگردهای ارتکاب جرایم، تمهیدات لازم برای افزایش امنیت فردی درباره فیشینگ، نحوه خرید اینترنتی ایمن و ... توضیحاتی را ارائه کرد.

جابر پورذاکری مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی یزد هم با تبریک هفته نیروی انتظامی به دلیرمردان سبزپوش و امنیت‌آفرین گفت: در آینده با همکاری پلیس فتا و پلیس امنیت استان یزد سلسله جلسات آگاهی‌بخشی برای استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار می‌شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 24 مهر 1400 11:20
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر