بسم الله الرحمن الرحیم 

11 اسفند, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

میرزاده در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد:شاخص رشد هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی باید بیش از رشد دانشجو باشد

هشتمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد صبح امروز با حضور دکتر داوری اردکانی و دکتر محمدرضا عارف، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد، دکتر سید محمد میرمحمدی استاندار یزد و سایر اعضای هیئت امنا در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در ادامه اجلاس هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده با اشاره به اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: «این پیروزی بزرگ ملت ایران را به مقام معظم رهبری، دکتر روحانی رئیس جمهوری کشور و دکتر ظریف که توانستند حق ملت ایران را از ابرقدرت‌ها بگیرند، تبریک می‌گویم.»

او ادامه داد: «این پیروزی، با تثبیت حقوق هسته‌ای ایران، باعث بازگشت اقتصاد ایران به مدار اقتصاد جهانی خواهد شد.»

19000000000000

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد بتوانیم از شرایط پسابرجام برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ایران استفاده کنیم و موجبات سربلندی کشور را فراهم کنیم.

میرزاده با اشاره به اهمیت ارتقای سطح علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: «جذب هیئت علمی باید جزو اولویت‌های اول واحدها باشد. اعضای سطح بالای هیئت علمی از مهم‌ترین عناصر تأثیرگذار در توسعه کیفی دانشگاه است.»

او افزود: «از این رو دانشگاه‌ها باید تکمیل هیئت علمی را از مهم‌ترین اولویت‌های خود قرار دهند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه استان یزد استانی علمی، صنعتی و اقتصادی است، گفت: «انتظار داریم شرکت‌های دانش‌بنیان فعال و مثمر ثمر در این استان راه‌اندازی شوند تا در آینده شاهد شاخص‌های بهتری باشیم.»

میرزاده با بیان اینکه شاخص رشد هیئت علمی باید بیش از رشد دانشجو باشد، تاکید کرد: «راه برون رفت از مشکلات موجود در واحدهای استان یزد این است که از شیب تحصیلات تکمیلی کاسته و بر نرخ رشد هیئت علمی بیفزاییم.»

199222222222 b

در ادامه جلسه، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد ضمن تبریک پیروزی اخیر کشور ایران در اجرای قطعی برجام، گفت: «از تیم مذاکره کننده و عوامل موثر در این پیروزی، باید قدردانی کرد.»

او سپس به افت جمعیت دانشجویی در کشور اشاره کرد و گفت: «همه نگرانی‌های موجود در اثر کاهش تعداد دانشجو و افزایش رقبای دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده است.»

آیت‌الله ناصری افزود: «برای فائق آمدن بر شرایط وجود، باید برنامه‌ریزی‌های اساسی با پیش‌بینی تعداد درست دانشجویان صورت گیرد و در برنامه‌های کنونی تجدیدنظر شود تا بتوانیم انشاء‌الله به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم.»
استاندار یزد: کیفی سازی شعار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است

در ادامه، دکتر سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد با ابراز خرسندی از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: «با این پیروزی، بار تحریم‌های ظالمانه از دوش جمهوری اسلامی ایران برداشته خواهد شد.»

او به حضور دو عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیئت امنا استان یزد اشاره کرد و گفت: «اصلی‌ترین مسئله در دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه کیفیت است و در این راه، تعداد اعضای هیئت علمی یکی از موثرترین عوامل است.»

19333333333333333

میرمحمدی ادامه داد: «اگر برنامه 5ساله طوری منعکس شود که روند دانشگاه به سمت توسعه باشد، افزایش شهریه برای دانشجویان قابل قبول و موجه خواهد بود. لازمه این اقدام، این است که در برنامه 5 ساله خط مشی‌ها را طوری مشخص کنیم که این پیام را به جامعه منعکس کند.»

استاندار یزد با اشاره به اینکه کیفی سازی شعار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: «با توجه به ظرفیت‌های بالای فناوری استان یزد، زمینه‌های حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در یزد وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.»

گزارش عملکرد استان یزد

در ادامه، دکتر محمدرضا اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به ارائه گزارشی از وضعیت آماری و عمل‌کرد واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در استان یزد پرداخت.

او درباره تعداد دانشجویان استان گفت:« 24هزار و 525 نفر در تمامی مقاطع تحصیلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در حال تحصیل هستند.»

دکتر اسلامی تعداد اعضای هیئت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو را نیز به ترتیب 377، 19 و 770 نفر برشمرد و افزود: «نسبت استاد به دانشجو (همگن) در واحد و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، یک به 38 است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد درباره سامانه ساها در استان یزد افزود: «درحال حاضر اطلاعات مربوط به 30 نفر از پرسنل،84 موقعیت آزمایشگاهی و کارگاهی و بیش از 2200 قلم از تجهیزات آزمایشگاهی در سامانه ثبت شده است.»
مصوبات هشتمین جلسه هیئت امنای استان یزد

در این جلسه، اختیار تغییر افزایش شهریه در مورد رشته‌های غیرپزشکی استان یزد، به واحدهای این استان تفویض شد. به این ترتیب، واحدها می‌توانند با هدف رقابت با دیگر دانشگاه‌های استان و جذب دانشجو؛ شهریه را بدون افزایش یا افزایش زیر 15 درصد در نظر بگیرند. البته تأکید شد شهریه پایه برای دانشجویان فعلی دانشگاه آزاد اسلامی همچنان بدون تغییر خواهد ماند.

درباره روند تصویب طرح‌های دانش بنیان نیز تصویب شد که طرح‌های مصوب در شورای راهبردی اقتصاد دانش‌بنیان استان و کمیسیون دائمی، بدون نیاز به ارسال به سازمان مرکزی برای تصویب نهایی، به منزله مصوبه هیئت امنا تلقی شده و اجرایی شود.

1994444444444

از دیگر مصوبات هشتمین جلسه هیئت امنای استان یزد، احداث واحدهای مسکونی در اراضی طرح شفا استان یزد بود که با اکثریت آراء به تصویب رسید. دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از طریق واگذاری زمین‌های طرح شفا به شرکت‌های دانش‌بنیان و احداث واحدهای مسکونی برای کارکنان و اعضای هیئت علمی، علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و اقتصادی و علمی و...، می‌تواند اعتبارات موردنیاز خود را نیز جذب کند.

در ادامه هشتمین جلسه هیأت امنای استان یزد، ضمن تصویب کلیات بودجه پیشنهادی استان یزد برای سال 1395، پیشنهاد شد کمیسیون دائمی ظرف یک هفته پیشنهادات مطرح شده درباره این برنامه و برنامه توسعه واحدهای دانشگاهی استان یزد مبتنی بر آمایش سرزمینی و برنامه ششم دانشگاه، را اعمال کند. مصوبه این کمیسیون نیز به منزله مصوبه هیئت امنای استانی، برای تصویب نهایی به هیئت امنای مرکزی ارسال خواهد شد.

بودجه استان یزد از حیث درآمد و هزینه 111میلیارد تومان و از حیث منابع و مصارف 141 میلیارد تومان به تصویب رسید.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzb

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 دی 1394 09:47
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.