بسم الله الرحمن الرحیم 

27 شهریور, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

خبر

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: مصاحبه مجازی متقاضیان تدریس درس انس با قرآن کریم به میزبانی این دانشگاه برگزار شد.

مصاحبه با متقاضیان تدریس درس انس با قرآن

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، حجت‌الاسلام حسن زارع گفت: مصاحبه مجازی متقاضیان تدریس درس انس با قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برگزار شد.

وی افزود: مصاحبه حضوری مجازی متقاضیان تدریس درس انس با قرآن کریم با حضور ۲۲ نفر متقاضی در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، به میزبانی نهاد رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه و نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد اظهار کرد: با توجه به تقاضای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان و نیاز به جذب مدرس قرآن کریم، مصاحبه متقاضیان تدریس با حضور۱۰نفر متقاضی برادر و ۱۲نفر خواهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.

زارع اضافه کرد: پس از اعلام نتایج مصاحبه از طرف نهاد رهبری سازمان مرکزی دانشگاه و کسب امتیاز لازم، قبول‌شدگان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد مشغول به تدریس می‌شوند.

وی بیان کرد: مجوز تدریس از طرف نهاد رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای تمامی قبول شدگان، صادر می‌شود.

نشست صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد + گزار ش تصویری

مدیر گروه ارشد جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از اجرای طرح اراسموس موبیلیتی در دانشگاه ارادوئا رومانی خبر داد.

اجرای طرح «اراسموس موبیلیتی» در دانشگاه ارادوئا رومانی

سیدعلی المدرسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در یزد از اجرای طرح اراسموس موبیلیتی در دانشگاه ارادوئا رومانی خبر داد و اظهار کرد: گروه جغرافیای دانشگاه آزاد اسلامی یزد از دو سال قبل ارتباطات علمی خود را با این دانشگاه با توجه به شرایط خاص جغرافیایی آن و در راستای ارتباطات بیشتر استادان جغرافیای دو دانشگاه در مسیر ارتقای علمی آغاز کرد.

وی افزود: فرایند طرح اراسموس موبیلیتی در سفر علمی این جانب و احمد استقلال به کشور رومانی و با حضور در دانشکده جغرافیای دانشگاه اورادوئا و ملاقات با مسئولان ارشد این دانشکده شامل رئیس دانشکده جغرافیا و توریسم دانشگاه اورادئا رومانی الکساندر، مسئول روابط بین‌الملل دانشکده واسیلا استاد گروه جغرافیا این دانشکده، یولیان دینکا سوپروایزر انجام گرفت.

مدیر گروه ارشد جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح اراسموس موبیلیتی می‌توان مواردی مانند افزایش ارتباطات بین‌المللی دو دانشگاه در چارچوب پژوهش‌های مشترک بر اساس مفاد تفاهم‌نامه، استفاده از اعضای هیئت علمی بین‌المللی در مجلات پژوهشی مشترک هر دو دانشگاه، بهره‌گیری از توانمندی و تجارب اعضای هیئت علمی دو دانشگاه به‌عنوان استاد مشاور در پایان‌نامه‌های دانشجویان ارشد و دکتری در رشته‌های تخصصی و تنظیم موضوعات پایان‌نامه‌ها بر اساس علایق طرفین و برنامه‌ریزی برای توسعه ارتباطات علمی دانشگاه‌های دو کشور نام برد.

المدرسی تولید مقالات مشترک علمی و پژوهشی و چاپ در مجلات دارای گرید پژوهشی بین‌المللی، توسعه همکاری‌های مجلات در ژورنال‌های isi, isc هر دو دانشگاه در حوزه توریسم و جغرافیا را با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی یزد مجله jrors در عرصه بین‌المللی کار می‌شود و تاکنون ۸ شماره از این مجله را منتشر شده را ازجمله موارد قابل سرمایه‌گذاری در فرآیند ارتباط مشترک علمی دو دانشگاه دانست.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی یزد، برنامه‌ریزی برای استفاده از منابع و داده‌های مورد نظر علمی پژوهش‌های مشترک مورد نظر طرفین، افزایش ارتباطات دانشگاه‌ها در عرصه اعزام دانشجو و استاد برای حضور در دوره‌های مطالعاتی و تعریف عناوین کتاب برای چاپ را از دیگر موارد مدنظر طرفین در این طرح بین‌المللی دانست.

وی گفت: امیدواریم با اجرای طرح برون‌مرزی دانشگاهی اراسموس موبیلیتی، بتوان به‌زودی توفیقات گسترده‌ای را در ارتباطات بین‌المللی علمی به کارنامه این گروه آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اضافه و در میزان جذب دانشجویان این رشته به بازارهای کسب‌وکار دانشجویان این رشته نقش‌آفرینی کرد.

به گزارش آنا، گروه جغرافیا و سنجش از دور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در حالی دهمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند که تاکنون ۳۰۰ دانشجو در گرایش جی‌آی‌اس و جغرافیای شهری و برنامه‌ریزی شهری در مقاطع ارشد و دکتری فارغ‌التحصیل داشته است.

در سفر به استان یزد

دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد/ بازدید از رصدخانه و مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان یزد، سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد.
دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد/ بازدید از رصدخانه و مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه به استان یزد، سرای نوآوری فناوری‌های نوین و مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح کرد.

در این سفر «مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد» به عنوان اولین مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح سرای نوآوری فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

دکتر طهرانچی سرای نوآوری فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را افتتاح و از واحدهای فناور و شرکت‌های مستقر در این سرا بازدید کرد.

در ادامه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز تخصصی رباتیک و هوش مصنوعی، واحد فناور پویانمایی نویان ایساتیس، واحد فناور تولید رنگدانه گیاهی اسپندا، واحد فناور نوین شاد یزد، شرکت زخم پوشش نوین و واحد فناور طراحی المان و مبلمان شهری معاصر یزد نیز بازدید و با مسئولان این واحدها گفت‌وگو کرد.

بازدید دکتر طهرانچی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه های سفر خود به استان یزد، با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت، ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام، با شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کرد و در ادامه از رصدخانه واحد تفت، مرکز تحقیقات سازه و زلزله و مهمانسرای این واحد دانشگاهی بازدید و پیشنهاداتی برای ارتقای کاربری این واحد ارائه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از رصدخانه واحد تفت، بر لزوم راه‌اندازی کانون‌های نجوم تأکید کرد و گفت: رصدخانه واحد تفت که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی در سطح کشور است، ظرفیت بسیار خوبی است که در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و می تواند با راه‌اندازی اردوگاه ملی نجوم، میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان این دانشگاه و دیگر مراکز علمی کشور به منظور آشنایی با مفاهیم رصد و استهلال ماه باشد.

همچنین دکتر طهرانچی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات سازه و زلزله واحد تفت نیز پیشنهاد ایجاد مرکز آموزش زمین‌لرزه و پدافند غیرعامل را مطرح کرد و گفت: تجهیزات بروز و استاندارد در این مرکز تحقیقاتی وجود دارد که می توان با تبدیل کاربری آن به آزمایشگاه ملی زلزله، شرایطی را فراهم کرد که تمامی دانشجویان رشته‌های مرتبط با سازه و زلزله، بتوانند از خدمات این مرکز استفاده کنند. همچنین این مرکز تحقیقاتی دارای قابلیت برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت برای شهرداران، مدیران بحران و... است.

وی ادامه داد: در کنار آموزش‌های تخصصی، ایجاد موزه تاریخ لرزه‌نگاری ایران و شبیه‌سازی زلزله‌ بم، بوئین زهرا، کرمانشاه و... می تواند دانشجویان و دانش‌آموزان را در سطوح مختلف با این علم آشنا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: واحد تفت دارای یک مهمانسرای دوطبقه با زیربنایی بیش از ۳ هزار مترمربع دارای و ۵۳ سوئیت و اتاق است که می توان از آن برای اردوهای ملی دانش‌آموزی و دانشجویی نجوم و زلزله استفاده کرد.

برگزاری هفتاد و یکمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بازدید از واحد تفت، در هفتاد و یکمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد حضور یافت.

دکتر طهرانچی در این جلسه ضمن تشریح سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی، به ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان یزد، اشاره کرد و گفت: واحدهای دانشگاهی باید براساس مأموریت‌گرایی زمینه‌محور، برای توسعه برنامه‌های خود و کمک به استان فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راهبردهای کلان سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه، افزود: «کیفیت‌بخشی، رشد علمی و کارآمدسازی نظام آموزشی و تلاش در جهت نزدیکی به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و انطباق حداکثری رشته‌های تحصیلی و محتواهای آموزشی با نیازهای آمایشی»، «توانمندسازی علمی واحدهای دانشگاهی منتخب»، «تقویت قابلیت پاسخگویی به نیازهای آمایشی و کنشگری فعال شبکه واحدهای دانشگاهی در توسعه محلی و پیشرفت اقتصادی»، «توسعه فعالیت‌ها در زمینه فناوری، نوآوری و کارآفرینی با نقش آفرینی فعال در زیست بوم‌های محلی» و... از جمله راهبردهای کلان این سند است.

وی با اشاره به چرخش‌های تحول‌آفرین در سند پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: «چرخش تحول‌آفرین از رشد کمی، فیزیکی و غیرهدفمند واحدهای دانشگاهی به توسعه کیفی همراه با بازمعماری واحدها»، «چرخش تحول‌آفرین از اقتصاد شهریه‌محور به پایداری اقتصادی مبتنی بر درآمدزایی از جریان یادگیری تحول‌آفرین و پژوهش و نوآوری کارآمد»، «چرخش تحول‌آفرین از ناکارآمدی فرهنگی و تربیتی به اجتماع تربیتی، فرهنگی و هویتی»، «چرخش تحول‌آفرین از عرضه‌محوری مقاله‌گرا به تقاضامحوری و پاسخگویی اثربخش» و... جزو مهم‌ترین چرخش‌های تدوین شده در این سند است.

http://iau.ir/fa/album/262

با حضور دکتر طهرانچی،

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد صبح امروز با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه شهرپایه و تأثیرگذار در استان‌هاست/ راه اندازی دانشکده‌های موضوعی و کارآفرینی متناسب با زیست بوم استان ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید مجموعه‌ای از دانشکده‌های موضوعی، مهارت، کارآفرینی و دانشی داشته باشیم که در آن آموزش، مهارت و کارآفرینی در موضوعات مختلف و متناسب با هر استان ارائه شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: نقش انجمن‌ها و تشکل‌ها در تقویت رویکرد مطالبه‌گری بسیار مؤثر بوده است و این نقش می‌تواند با کمک نشریه، تریبون‌ها و مناظرات صورت پذیرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: دانشجویان از اجرای طرح واکسیناسیون در این واحد دانشگاهی استقبال چشمگیر داشتند.

سرپرست گروه همخوانی و مدیحه‌سرایی «وصال» دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از درخشش گروه تواشیح دانشجویی این واحد دانشگاهی برای دومین سال پیاپی در بزرگ‌ترین رویداد قرآنی استانی خبر داد.

گردهمایی آموزشی تربیتی به‌منظور تبیین صحیح الگوی رفتاری معلمان در امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان برگزار شد.

صفحه1 از224
کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.