بسم الله الرحمن الرحیم 

12 آذر, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار
اخبار دانشگاه

اخبار دانشگاه (1987)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خبرگزاری آنا یزد عنوان کرد،

 راهیابی دانشجوی فارغ التحصیل واحد یزد به بخش«نقد، تحلیل، پژوهش»/ یکم تا هفتم آذرماه مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
راه‌اندازی مرکز نوآوری برای تجاری‌سازی ایده‌های خلاق دانشجویی/ فرهنگ وقف باید در حوزه کتاب توسعه یابد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: خرید و واگذاری کتاب با یارانه مناسب یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین دانشجویان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نصیری زاده خبرداد،

بصورت برخط ومجازی در واحدیزد/نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه‌دیدگی زنان و کودکان درفضای مجازی

نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه‌دیدگی زنان و کودکان بصورت مجازی و برخط با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی یزد و دادگستری استان یزد برگزار شد.

نوید نصیری زاده دبیر این همایش گفت، همایش ملی برخط ومجازی پیشگیری از بزه‌دیدگی زنان و کودکان در مجموع سخنرانی های اصلی و کلیدی و همچنین نشست‌های تخصصی خود بسیار مورد استقبال و توجه و همراهی بیش از دوهزار نفر مخاطب مجازی واقع شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رحیمی زارچی مطرح کرد،

حضور رییس اداره آموزش و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در جلسه شورای فرهنگی سما یزد

مهدی حمیدی گفت، توسعه ظرفیت های مشارکت پذیر این دوسازمان در راستای ترویج نظم و امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرم و رفتارهای پر خطر در مراکز علمی و فضای جاری از طریق اجرای برنامه های مشترک علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی قابل تقدیر است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 دهقانی اشکذری در گفتگو با آنا عنوان کرد،

کرسی‌های آزاداندیشی، نسخه شفابخش دردهای معرفتی

معاون دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت، کرسی‌های آزاد اندیشی که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است چه در سطح اساتید و چه در سطح دانشجویی، نسخه شفابخش دردهای فکری و معرفتی ناشی از شبهات امروز است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
یاسینی در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

نزدیکی ارتباط صنعت و دانشگاه با ایجاد مرکز تحقیقات غذا و شیرینی/ «سیترات سدیم» تولید می‌شود


 

رئیس مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی راهکاری برای نزدیک کردن ارتباط صنعت و دانشگاه بوده است.

دکتر سیدعلی یاسینی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره ایجاد مرکز تحقیقات غذا و شیرینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اظهار کرد: با وجود ضرورت و تأکید نزدیکی ارتباط صنعت و دانشگاه؛ اما به‌طور کلی این دو نهاد مسیر متفاوتی را طی می‌کنند؛ بنابراین اقدامات انجام‌شده در زمینه نزدیک‌سازی این ارتباط را به فال نیک گرفته و به راه‌اندازی مرکز تحقیقات غذا و شیرینی در دانشگاه اقدام کردیم.

وی با بیان اینکه خلأ کار علمی در صنایع کوچک مشهود است و مراکز تحقیقاتی دانشگاه تلاش می‌کنند تا بخشی از این خلأ را پرکنند، افزود: اکنون پروژه‌هایی مانند بررسی تأثیر ازن بر مغزهای خوراکی و تولید سیترات سدیم در مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد فعال هستند.

یاسینی، عقد قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها و استقبال از همایش‌های مرکز تحقیقات غذا و شیرینی را مهم‌ترین دستاوردهای این مرکز نام برد و اضافه کرد: دانشجویان در چارچوب این تفاهم‌نامه‌ها توانسته‌اند فعالیت‌های خود را با سهولت بیشتری انجام دهند.

 رئیس مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به آنا گفت: این مرکز تعامل نسبتاً خوبی با نهادها و مراکز مربوط داشته و هرچند حرکت در مسیر تحقیق آهسته است؛ اما یخ‌های ارتباط علم و صنعت در این مسیر آب می‌شود.

یاسینی درباره جایگاه پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی استادان و اعضای هیئت علمی در مرکز تحقیقات غذا و شیرینی عنوان کرد: با تفاهم‌نامه‌هایی که با برخی صنایع امضا شده، بسیاری از دانشجویان رشته صنایع غذایی توانسته‌اند پایان‌نامه‌های خود را در این کارخانه‌ها انجام دهند.

وی با ارزیابی اقدامات مرکز تحقیقات غذا و شیرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد درباره ادامه فعالیت این مرکز مطرح کرد: در این باره تا حدودی نیاز به صبوری سازمان مرکزی است؛ زیرا عادت جدایی صنعت از دانشگاه طولانی‌مدت بوده و نیاز به تدبیر و تأمل دارد.کرونا نیز مزید بر علت شده و توانسته تولید شیرینی‌جات و بسیاری از مواد غذایی را به حداقل برساند. در زمان کاهش جدی درآمد، صنایع کمتر به تحقیق و توسعه بها می‌دهند.

 

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.