بسم الله الرحمن الرحیم 

08 آبان, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

خبر

گزارش تصویری + گزارش سفر دکتر جهان بین ، معاون محترم فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به واحد یزد

دکتر جهان‌بین:

وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت است.

تصویر مطلب وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت است


شورای فرهنگی تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ریاست دکتر جهان بین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد یزد، شورای فرهنگی تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ریاست دکتر فرزاد جهان‌بین سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر جهان بین در این جلسه گفت: وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سیاست گذاری، حمایت و نظارت است.

وی با بیان اینکه در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با 4 کلید واژه مواجه هستیم، افزود: کلیدواژه اول مدیریت فرهنگ است. مدیریت فرهنگ یعنی مدیریت تمام عوامل مؤثر بر فرهنگ، عوامل آموزشی، اقتصادی، مدیریتی و...

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: کلید واژه دوم به تعبیر مقام معظم رهبری اقطاب اثرگذار بر فرهنگ است که بیشترین نقش در فرهنگ سازی را دارد. اولین آنها سلوک مدیران و نیز آیین‌نامه‌ها و مسائل حاکمیتی است. دومین قطب، استادان و تأثیر گذاری بالای آنهاست. سومین قطب، خانواده و چهارمین قطب، فضای مجازی است.

دکتر جهان بین کلید واژه سوم را حفظ تناسب بین قالب، قطب و مؤلفه دانست و گفت: اگر بخواهیم به عنوان مثال اعتماد به نفس را به عنوان یک مؤلفه کلیدی از طریق قطب استاد در نهاد فرهنگ دانشگاه تثبیت کنیم، از چه قالبی باید استفاده کنیم؟ قالب باید با قطب و مؤلفه کلیدی تناسب داشته باشد.

وی در خصوص کلیدواژه چهارم افزود: کلید واژه چهارم افزایش توانمندی دانشجویان است که این مورد با آموزش فرهنگی هنری دانشجویان که دامنه وسیعی دارد، امکان‌پذیر است. دانشجو در کنار درس باید توانمند شود. در تمدن اسلامی، دانشجویان دختر در کنار دروس تخصصی، مهارت‌های لازم برای زندگی را هم دریافت می کردند.

گفتنی است دکتر جهان بین در بدو ورود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با حضور در مزار شهدای گمنام، به مقام شامخ 8 شهید گمنام آرمیده در این واحد دانشگاهی ادای احترام کرد.

گسترش فضای انقلابی با تقویت اساتید انقلابی در دانشگاه ها
دکتر جهان بین همچنین در جلسه اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: اگر محیط انقلابی در دانشگاه حاکم نباشد به‌ واسطه کم‌کاری، عدم انجام‌ وظیفه، عافیت ‌طلبی و ترک روحیه جهادی توسط اساتید انقلابی است.

وی با تأکید بر اینکه گسترش فضای انقلابی در دانشگاه ها با تقویت اساتید انقلابی امکان پذیر است، اظهار داشت: اگر استاد انقلابی اهل فکر باشد و اهل مماشات نباشد و مواضع انقلابی را صریحاً مطرح کند، فضا برای کسانی که می‌خواهند شبهه پراکنی کنند و حرف‌های سخیف بزنند، ناامن می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بیش از این‌که به دیگران بپردازیم باید به بازسازی خودمان در بسیج بپردازیم. بسیج اساتید وظیفه دارد نسبت به حفظ و ارتقای اعضای خودش اهتمام داشته باشد. اعضای بسیج اساتید انقلابی هستند و باید انقلابی بمانند و مرتب باید اعضا از خود حراست کنند. بسیج اساتید نسبت به سایر اساتید و فضای دانشگاه نیز وظیفه دارند.

دکتر جهان بین اظهار داشت: بسیج اساتید باید جلسات مستمر با بسیج دانشجویان و تشکل‌ها داشته باشد و در بحث‌های فکری به آن‌ها کمک کند. وظیفه دیگر بسیج اساتید، کمک به حل مسائل کشور است.

خبرگزاری آنا عنوان کرد،

نخستین نشست اعضای شورای استانی امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی یزد

جلسه شورای استانی امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت، دانشگاه آزاد اسلامی یزد از جمله واحدهایی است که آمادگی خود را بعنوان دانشگاه حامی مادر اعلام داشته است.

 دکترمحمد میرجلیلی عنوان کرد،

تمدید 2ساله مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه آزاد اسلامی یزد / نقش ۶۰ ایده فناورانه در توسعه اقتصاد و اشتغال 

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: ۶۰ ایده فناورانه این مرکز پس از گذراندن دوره‌های پیش‌رشد و رشد توانستند نقش مؤثری در توسعه اقتصادی کشور و اشتغالزایی داشته باشند.

خبرگزاری آنا یزد خبرداد:

به همت ستاد شاهد و امورایثارگر حوزه معاونت فرهنگی و دانشجوئی واحد یزد:

در آخرین روز از هفته دفاع مقدس انجام شد / بازدید کارکنان واحد دانشگاه آزاد اسلامی یزد از موزه بنیاد حفظ آثار وارزشهای دفاع مقدس استان یزد + گزارش تصویری 

بعدازظهر امروز آغاز شد،

دانشگاه آزاد اسلامی یزد میزبان بیش از ۴۰۰ داوطلب آزمون مصاحبه دکتری بصورت مجازی

دکترطهماسب کاظمی تشریح کرد:

جزئیات روند برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی/ مصاحبه به صورت مجازی برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات روند برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.

معاون مدارس سما یزد عنوان کرد: 

آئین نکوداشت ادای احترام قبور شهدای دفاع مقدس / تدوین 20 برنامه فرهنگی مجازی و حضوری

محمدرضا رحیمی زارچی گفت : میزان ماندگاری حماسه‌ها بر لوح تاریخ و اشاعه فرهنگ آن به نسل‌های آینده در گرو تلاشی است که بازماندگان و شاهدان حماسه‌ها برای ترسیم آن انجام می‌دهند و شرح حماسه‌ها را به زبان قلم برای آیندگان بازمی‌گویند.

 

به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس در واحد یزد برگزار شد.

به همت معاونت فرهنگی و دانشجوئی و ستاد شاهد و ایثارگر واحد یزد از بازنشستگان ، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی یزد تقدیر و تجلیل شد.

خبرگزاری آنا یزد خبر داد:

دیدار دکتر معصومه طباطبایی با حجه السلام سید اکبر موسوی مدیرکل ستاد اقامه نماز استان با هیات همراه +گزارش تصویری

مدیر کل ستاد اقامه نماز استان یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با سایر سازمان ها در امر نماز پیشتاز بوده است امید است تا با همکاری یکدیگر بتوان این پیشتازی ادامه پیدا کند.

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.