بسم الله الرحمن الرحیم 

08 آبان, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

خبر

به پاس انتخاب عنوان معاونت موفق فرهنگی و دانشجویی کشوری صورت گرفت ؛

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی از خدمات دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری تقدیر کرد.

دانشگاه برخط؛ آموزش الکترونیک-دکتر المدرسی مطرح کرد؛

دانشگاه آزاد اسلامی یزد پیشرو در ارائه دروس و امتحانات به‌صورت مجازی

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاداسلامی واحد یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یزد پیشرو‌ترین دانشگاه استان در ارائه دروس به‌صورت مجازی بوده است.

اطلاعیه شماره ۲ حوزه معاونت پژوهش و فناوری واحد یزد*

صبح امروز و با حضور مسئولان استانی صورت گرفت ،

مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و فعلی ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی یزد + گزارش تصویری


 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد یزد، مراسم تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با حضور معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، حجت‌الاسلام عباس زارع مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان و محمدرضا دهقانی اشکذری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار و  مجید دست‌افشان به‌عنوان مدیر جدید ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد معرفی و از تلاش‌های محمدکاظم وکیل زارچی قدردانی شد.

حجت‌الاسلام عباس زارع مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در این مراسم فعالیت‌های انجام شده در ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد را مثال‌زدنی دانست.

مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  به حوزه پژوهش و آموزش کسب و کار فرزندان توجه بیشتری کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز هدف دانشگاه آزاد اسلامی را بررسی صفر تا صد مسائل مختلف درسی و مالی دانشجویان شاهد و ایثارگر برشمرد و گفت: در راستای یادگیری دانشجویان و فرزندان این قشر در بُعد فرهنگی فعالیت‌ها باید به‌صورت جهادی و قرارگاهی انجام شود.

دکتر معصومه طباطبایی اظهار کرد: دانشجویان خانواده شهید و ایثارگر جامعه صرفاً نباید حمایت مالی شده و هزینه تحصیلی آنان پرداخت شود؛ بلکه با توجه به تغییر رویکرد و نگرش دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در مباحث اشتغالزایی، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی باید به‌صورت جهادی به سمت سرمایه‌گذاری بروند تا فرزندان شاهد و ایثارگر در بازار کسب و کار فرصت‌های شغلی و فعالیت پژوهشی پیدا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال تحصیلی جدید بتوان براساس برنامه‌ریزی جامع و کامل‌تر به اهداف لازم در زمینه‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی دست یافت.

شهید سلیمانی دغدغه دفاع از حریم و خاک مرزهای کشور را داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز در این مراسم با تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی به‌خصوص شهید سردار سلیمانی بیان کرد: این شهید دغدغه دفاع از حریم و خاک مرزهای کشور را داشت و حتی فرصت‌هایی را برای رفع مشکلات خانواده‌ شهدا و ایثارگر اختصاص می‌داد و این منش باید سرلوحه زندگی ما قرار گیرد.

دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری افزود: هرچقدر به دانشجویان شاهد و ایثارگر خدمت‌رسانی شود باز هم کم است و مسئولان دانشگاهی باید با جدیت و همت در این مسیر حرکت کنند.

مدیر جدید ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز خدمت‌رسانی به فرزندان شاهد و ایثارگر را افتخاری بزرگ دانست و اظهار کرد: امیدواریم همچنان با همکاری مسئولان آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه بتوانیم در راستای موفقیت دانشجویان شاهد و ایثارگر تلاش کنیم.

مهندس مجید دست‌افشان، تعداد دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد را بیش از ۸۰۰ نفر برشمرد و افزود: از این میان تعداد ۳۰ دانشجو در مقطع دکتری، ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۲۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

 

در گفتگو با خبرگزاری آنا یزد مطرح شد؛

ارتباط رویداد ملی استارتاپ دانش آموزی(اسباب‌بازی‌سازی) با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

عضو شورای سیاستگذاری رویداد ملی دانش آموزی استارت‌آپ اسباب‌بازی‌سازی گفت: «با توجه به نکات کلیدی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان از جمله خودباوری و عزت نفس رویداد ملی اسباب‌بازی ارتباط مستقیمی با این سند دارد.»


 

شهناز هاتفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در واحد یزد با اشاره به برگزاری مجازی رویداد ملی اسباب‌بازی‌سازی در فضایی خاص، غیرتکراری و معنادار اظهار کرد: «این رویداد با هدف ارائه ایده‌ها و محصولات نوآورانه انجام می‌شود.»

وی تصریح کرد: «از آنجا که استارت‌آپ‌ها نوعی دیگر از حسابرسی به شمار می‌آیند؛ بنابراین سهم زیادی در توسعه اقتصادی، افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت زندگی مردم دارند.»

بیشتر بخوانید:

تلاش برای دستیابی به استقلال در صنعت اسباب‌بازی‌سازی

رئيس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان يزد افزود: «تعامل با اقتصاد سنتی، بهبود کیفیت زندگی مردم، تقویت بخش خصوصی، جذب دانش، فناوری و تجربه تراز جهانی، فرهنگ احترام به مشتری، تحقق رؤیاهای جوان و خلاق، آغاز کسب و کار با سرمایه اندک، ترویج کار گروهی، نوآوری و سرعت در ارائه خدمات از افرایش بهره‌وری در استارت‌آپ‌ها محسوب می‌شود.»

هاتفی تبیین کرد: «با توجه به نکات کلیدی در سند تحول بنیادین برای دانش‌آموزان از جمله خودباوری، عزت نفس، مصمم و بااراده بودن، خلّاقیت و کارآفرینی، جهادگری، شجاعت، ایثارگری، جمع‌گرایی و جهانی‌اندیشی به نظر می‌رسد درباره مورد مذبور سلسله مراتب با سرعت بیشتری طی می‌شود.»

عضو شورای سیاستگذاری رویداد ملی استارت‌آپ اسباب‌بازی‌سازی درباره بهره‌وری ایده‌های خلّاقانه جدید با توجه به بررسی زندگینامه افراد موفق در این حوزه تأکید کرد: «افراد موفق با ایده‌های جدید علاوه بر تغییر زندگی خودشان، زندگی میلیون‌ها و حتی میلیاردها انسان کره زمین را نیز تغییر داده‌اند.»

رویداد ملی اسباب‌بازی چه مزیتی برای دانش‌آموزان دارد؟

رئيس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان يزد بیان کرد: «دانش‌آموزان با حضور در این رویداد ملی علاوه بر ایده‌های جدید می‌توانند خلّاقیت‌های خود را عینیت ببخشند.»

هاتفی یادآور شد: «برای این کار لازم نیست به طور ناگهانی تغییر ایجاد کرد؛ بلکه با یک زمانبندی مناسب در راستای افزایش سطح کیفی و منظم‌تر شدن اطلاعات و برنامه‌ها می‌توانیم گام بعدی را برای تکمیل این طرح برداریم.»

عضو شورای سیاستگذاری رویداد ملی استارت‌آپ اسباب‌بازی‌سازی، تحقیقات انجام شده توسط دانش‌آموزان تیم اجرایی استارت‌آپ را آشنایی با مباحث اسباب‌بازی، رویدادهای استارت‌آپ اسباب‌بازی در جهان، شرکت‌های استارت‌آپی اسباب‌بازی ایران، تحقیقات درباره اسباب‌بازی در جهان برشمرد.

به گزارش خبرنگار آنا، ثبت‌نام در نخستین استارت‌آپ ملی مجازی اسباب‌بازی‌سازی دانش‌آموزی تا ۲۵ تیرماه سال جاری ادامه دارد و آغاز دوره استارت‌آپ از اول تا ۲۰ مرداد ۹۹ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خواهد بود.

اطلاعیه امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در خصوص پرداخت شهریه انتخاب واحد دانشجویان


 

دانشجویان گرامی:

با سلام

جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رفاه حال شما عزیزان، درصورتیکه بدهی قبلی شهریه ندارید ، می توانید در مهلت تعیین شده بدون پیش پرداخت نسبت به انتخاب واحد ترم تابستان99-98اقدام و قبل از امتحانات، نسبت به تسویه حساب خود اقدام فرمایید.

درضمن درصورت داشتن بدهی قبلی شهریه ، می توانید بصورت اینترنتی شهریه خود را پرداخت و فایل بصورت اتوماتیک بازمی گردد..

با تشکر -حوزه مالی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

خبرنگار خبرگزاری آنا واحد یزد خبر داد ،

بازدید مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از واحد اشکذر/ حضور از نزدیک و بررسی مشکلات و موانع  

دکتر محمود دهقانی اشکذری گفت، برای نخستین بار امتحانات پایان ترم تحصیلی واحد اشکذر به صورت مجازی و با موفقیت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنایزد، دکتر معصومه طباطبایی رییس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد به همراه دکتر سیدابوالقاسم میرحسینی رییس دبیرخانه هیات امنای استان از واحد اشکذر بازدید کردند.

به گزارش واحد خبری آنا یزد ، در این بازدید، مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی استان ، با حضور در جلسه هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی این دانشگاه که در سالن جلسات برگزار شد پیرامون مسائل و مشکلات واحداشکذر بحث و گفتگو شد.

دکتر محمود دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر در شروع جلسه ، ضمن خیرمقدم به مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ، به تشریح وضعیت واحد اشکذر پرداخت و اظهار کرد : برای نخستین بار امتحانات پایان ترم این واحد دانشگاهی به صورت مجازی و با موفقیت برگزار شد.

در ادامه این نشست ، معاونین و هریک از اعضای هیأت علمی واحد دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر ،مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد مطرح کردند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر از سال 1381 تأسیس شده و در حال حاضر دارای 950 دانشجو و 20 رشته فعال در مقاطع مختلف علمی تا تحصیلات تکمیلی، در گروه های آموزشی علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر می باشد.

اطلاعیه شماره یک -حوزه معاونت پژوهش و فن آوری واحد یزد :

 ثبت نام و انجام مراحل ثبت درخواست دانشجویان تحصیلات تکمیلی درسامانه پژوهشیار


 

 

باسلام و آرزوی توفیق برای دانشجویان گرامی:

با عنایت بر اینکه درج تاریخ جلسه شورای پژوهشی گروه و دانشکده ، در مرحله ثبت صورتجلسات در سامانه پژوهشیار بصورت خودکار و به تاریخ روز در دست اقدام می باشد ، مقتضی است دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، در اسرع وقت نسبت  به  ثبت نام و انجام مراحل ثبت درخواست در سامانه پژوهشیار اقدام کنند.

لازم بذکر است طبق بخشنامه مربوطه ، برای دفاع مقطع کارشناسی ارشد حداقل 6ماه و  برای دفاع مقطع دکتری تخصصی باید حداقل یکسال ، از تصویب موضوع پروپوزال در گروه و دانشکده گذشته باشد.

باسپاس - حوزه معاونت پژوهش و فن آوری

دانشگاه آزاد اسلامی یزد

 

به میزبانی واحد یزد صورت گرفت؛

نشست دوره‌ای اعضای شورای کانونهای بسیج اساتید دانشگاه‌ آزاداسلامی استان یزد برگزار شد.

دکتر دهقانی اشکذری گفت: در حوزه آموزش، تاكيد بسیار بر برگزاری دوره‌هاي مجازي كرسي‌هاي نظريه‌پردازي در حوزه‌ي فرهنگی است.

توسط خیر نیکوکار ( محمد علی خطیب ) انجام شد + گزارش تصویری

اهتزاز و رونمایی از پرچم متبرکه به حرمین امام حسین (ع) و امام علی (ع) بر فراز گنبد مسجد شهید صدوقی دانشگاه آزاد اسلامی یزد


 

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد، دکتر محمدرضادهقانی اشکذری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد یزد گفت : به همت خیر نیکوکار، آقای محمد علی خطیب صبح امروز پرچم متبرک به حرمین امام حسین(ع) کربلای معلی و امام علی (ع) نجف اشرف توسط وی به مجموعه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یزد اهداء و بر فراز  گنبد مسجد شهیدصدوقی دانشگاه آزاد اسلامی یزد رونمایی شد .

وی تصریح کرد: آیین تعویض پرچم مسجد دانشگاه ، توسط دوتن از همکاران زحمتکش دانشگاه ، آقایان حسینی و جعفری با وجود داغی زیاد و شدت هوای گرم بخوبی انجام شد.

وی در پایان از اجرایی شدن عملیات روشنایی اطراف گنبد این مسجد زیبای دانشگاهی کشور وهمچنین نصب علم در دور تا دور صحن حسینیه شهدای گمنام مسجد شهید صدوقی دانشگاه آزاد اسلامی یزد توسط این خیر خدمتگزار اهل بیت عصمت و طهارت ، بزودی خبرداد .

اجرهمگی با حضرت سید الشهدا( ع)

 

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.